Ametyst – a więc, dosłownie: skałka przeciwko Nawaleniu się

Niemal każdy poprzez pewien okres swego życia ciekawi się znaczeniem imion, co znaczą snów, czy znaczeniom kamieni. Jest to powiązane z naszym zamiłowaniem do przedmiotów wręcz „magicznych”, które występują wewnątrz codziennym życiu.

Nie w inny sposób jest z kamieniem o nazwie: Ametyst. Co dobrze jest na jego temacik mieć pojęcie, poza faktem, że ma piękny fioletowy kolorek? Co znaczy zawarte wewnątrz temacie określenie: „skałka przeciwko Upiciu się”? Tego wszystkiego oraz jeszcze bardziej dużo po dowiadujesz się z naszego pisanego dzisiaj felietoniku!
opony zimowe

Autor: Larry Pieniazek
Źródło: http://www.flickr.com
Pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Jak już zostało napomknięte wewnątrz wstępie, kamień o nazwie Ametyst posiada fioletową kolorystykę (chociaż również pokazuje się wewnątrz kolorystyce purpurowym, albo fioletowo-purpurowym), jednak to nie koniec jego wyglądu. Ów kamień może pokazywać się pod bardzo wieloma formami oraz wymiarami – wszyściutko bywa zależne od szlifu, czy wielkości konkretnej bryły. Warto tutaj od razu wspomnieć, że ametyst jest minerałem, który używamy tylko jako ozdobę (w formie kamienia szlachetnego) wewnątrz jubilerstwie. Dlaczego jednakże jest przezywany skałką na nawalenie się? A więc, bywa to związane wraz z mitologią, konkretnie mitologią rzymską, gdzie powstała legenda, która mówi, iż istniała nimfa o imieniu Amethis, w której był zakochany wiecznie uPITy bóg Bachus, który ją prześladował.

Jeśli poszukujesz podobnych danych na to zagadnienie, odnajdziesz je z pewnością pod linkiem (https://www.permanent24.pl/pl/c/Igly-nozyki/48), zatem nie zwlekaj tylko kliknij tu.

Bogini Dianka która się przejęła losem zrozpaczonej nimfy przemieniła ją w przepiękny klejnot (sklep ze szmaragdami), którego to Bachus obdarzył siłą ujarzmiania i pokonywania pijaństwa.

Nawet sporo latek później starożytni tworzyli pucharek z ametystu, aby nie tylko ustrzec się przed upijaniem się, ale również aby zniwelować oddziaływanie trucizn, które to mogłyby się w nim odnaleźć.
Tags:  , , , ,