Czy tradycyjne okulary korygujące wadę wzroku zostaną za jakiś czas całkowicie zapomniane? Alternatywne sposoby poprawiania wzroku

Prawie nikt z nas nie wyobraża sobie obecnego świata pozbawionego okularów korekcyjnych, gdyż zdaje się nam, że są one wśród nas od zawsze. Tymczasem prawda jest zupełnie inna i soczewki progresywne w znanym nam kształcie zostały stworzone dopiero w drugiej połowie poprzedniego wieku. Od tamtej chwili niezwykle szybko się one rozpowszechniły i dziś praktycznie nie ma kraju na świecie, w którym obudowane soczewki progresywne nie byłyby znane. Może więc za kilkadziesiąt lat one także zostaną zastąpione i coś nowego zajmie ich miejsce na szczycie.

Z pewnością

soczewki Bausch Lomb

Autor: Fiona Henderson
Źródło: http://www.flickr.com

dzisiaj hasła typu: soczewki Bausch&lomb, BioTrue ONEday 90, czy też BioTrue ONEday 30 mało co nam mówią, ale wszystko wskazuje na to, iż to właśnie soczewki kontaktowe mają duże szanse na wyparcie normalnych okularów. Nic w tym dziwnego, ponieważ mają one naprawdę mnóstwo zalet . Przede wszystkim nie oddziałują one na wygląd noszącego i nie komplikują codziennych czynności takich jak przykładowo malowanie się, czy nawet zwykłe pływanie i zabawa na basenie. To jednak nie koniec, gdyż stosując soczewki Bausch & Lomb mamy pewność, iż jedząc coś gorącego lub pochylając się nad wrzącą herbatą, nie zostaną one zaparowane. Każdy noszący kiedykolwiek okulary w lecie ma świadomość problemu wyboru między pięknymi okularami na słońce, a umiejętnością dokładnego widzenia.

Z szkłami kontaktowymi nie będziemy mieć styczności z takim kłopotem, bo niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na BioTrue ONEday 90, czy BioTrue ONEday uzyskamy dostęp do wspaniałego i modnego świata okularów przeciwsłonecznych. Jedną z pozostałych metod mogących w przyszłości wyprzeć okulary jest, niezaprzeczalnie operacja laserowa. Pozwala ona absolutnego pozbycia się wady zmysłu wzroku, jednak związana ona jest z wieloma ewentualnymi komplikacjami, więc z reguły jest przeprowadzana przy znaczniejszych wadach, utrudniających normalne życie.

Dzisiaj te wszystkie nowinki zdają się nam bardzo odrealnione i całkowicie niemożliwe jest, że mogłyby wyprzeć wszystkim znane okulary korekcyjne. Jednakże, jeżeli wrócilibyśmy w czasie na przykład dwieście lat i ogłosili tamtemu społeczeństwu, iż w przyszłości wszyscy będą mieli dostęp do dwóch korekcyjnych soczewek umożliwiających każdemu na pełną przejrzystość widzenia, uznano by nas szaleńcami.

Chcesz zgłębić więcej informacji na omawiany temat? Zatem odsyłam do serwisu (http://www.rehabi-rehabi.pl/kule-pachowe), ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu wiele ciekawych danych omawiających ten wątek.

Może za parędziesiąt lat wada zmysłu wzroku nie będzie już więc w ogóle problemem.