Czym dokładnie jest gramatura papieru i jakie są jego inne parametry?

W czasach telefonów komórkowych, tabletów czy notebooków, ludzie mają wiele innych metod na zapisanie swoich notatek, jednak wciąż istnieje wielka grupa ludzi, którzy chcieliby stosować do tego celu papierowe notesy.
Mogłyby one posiadać dowolny format, czyli choćby A4, A5 czy też A6 oraz niemałej klasy papier.

gra w tenisa

Autor: Tatiana
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba każdy słyszał o tego typu czynniku jak gramatura papieru.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to przejdź do nowego tekstu i czytaj dalej maty antyzmęczeniowe o tym, co niezwykle Cię ciekawi.

Oznacza ona wagę 1 metra kwadratowego wyrażoną w gramach. W przypadku notesów przeważnie może ona wynieść ok. 80-100 g/m2. Należy jednak pamiętać, że nie jest to jedyny atrybut, który może świadczyć o jakości. Dla przykładu tektura posiada dużą gramaturę, ale raczej żadna osoba nie używa jej do robienia notatek. Istotne są także innego rodzaju atrybuty, m.in. grubość, przezroczystość czy też spoistość płaszczyzny albo dwustronność.

Przejdź do wpisu, który znajduje się pod podanym linkiem i czytaj więcej master nagrzewnice na ów temat, który na pewno Cię zaintrygował. Nie wahaj się!

Jeżeli ciekawią nas jedynie najlepszej jakości towary, notatnik Moleskine z taśmą jest właśnie tym, jakiego poszukujemy.

To niezwykle funkcjonalny notes, który ma wytrzymałą oprawę. Jest on wyposażony w elastyczną tasiemkę, która bardzo ułatwia zamykanie takiego notesu. Ma on też tasiemkę, przy pomocy której można zaznaczyć ostatnio zapisywaną stronę. Ma on 80 kartek w kratkę, ale może posiadać także innego typu liniaturę (linie czy też kropki). Same kartki wyprodukowane są z Kremowego papieru chamois.

Dla posiadaczy spółek albo osób, które odpowiadają za reklamę, ważne jest także to, że na okładce notesu można wykonać tłoczone logo albo wykonać je przy zastosowaniu metody graweru laserowego. Rozmiary takiego notesu to np. 900 x 1400 x 120 mm a koszt to tylko ok. 10 złotych. Okładka notesu mogłaby być chociażby czarna albo czerwona.
Tags:  , , ,