Jak można interesująco zaaranżować małą kuchnię w bloku?

urządzenie niewielkiej kuchni w bloku jest olbrzymim wyzwaniem. Niezwykle wielokrotnie uratować sytuację może połączenie salonu z kuchnią. Innymi możliwościami są jasne kolory oraz fronty, które delikatnie połyskują.

W mieszkaniach w bloku wielokrotnie mamy do czynienia z ciężkimi do aranżacji maleńkimi kuchniami. Bardzo szczególnym przypadkiem jest kawalerka z niewielką kuchnią. Jeśli zezwalają na to warunki techniczne, to postarajmy się złączyć salon z kuchnią, przede wszystkim z tą niewielką. W taki sposób powstaje dosyć duża oraz niezwykle wygodna strefa dzienna, a wnętrze jest o wiele bardziej przestronne. Mała kuchnia z salonem może być złączona na przynajmniej 2 sposoby. Można w kuchni zburzyć ścianę, która dzieli kuchnię od pokoju dziennego albo można też częściowo zastawić kuchnię meblami. Jeśli zdecydujemy się na pierwsze rozwiązanie to w miejscu, w którym stała ściana warto jest postawić nieduży stół, najlepiej gdyby był składany. Zamiast stołu będzie się sprawdzać też doskonale wysepka kuchenna. Od strony kuchni powinno być miejsce na magazynowanie różnorodnych rzeczy. Powinny być to regały albo półki. Od strony salonu powinien znaleźć się szeroki blat kuchenny z krzesłami.
rabaty

Autor: Blake Handley
Źródło: http://www.flickr.com
Kalendarz

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Ryż do sushi

Autor: www.sawexpl.com
Źródło: www.sawexpl.com
Jeżeli niewielka kuchnia znajduje się pod skosem, wtedy trzeba w maksymalny sposób wykorzystać wysokość ściany skośnej. Najlepiej jest to wykonać w sytuacji, jeśli zabudowa i kuchenne szafki będą wykonane na wymiar. Jednak jest to nieco bardziej widoczny koszt. Kiedy mamy małą kuchnię, liczy się w niej każdy centymetr i trzeba w tamtym miejscu zaplanować miejsce na gotowanie, jedzenie czy magazynowanie produktów.

Przede wszystkim przechowywanie różnych rzeczy może być w niewielkiej kuchni niewygodne, ponieważ mamy mało miejsca a przedmiotów przeważnie jest mnóstwo.

Zobacz więcej porad pod linkiem (https://manima.pl/pl/menu/rowery-i-pojazdy/pojazdy-elektryczne-auta-dla-dzieci-178) – pokażą inny aspekt sprawy. Bez obaw – one odnoszą się do omawianej kwestii, zatem też Cię zaciekawią!

Niezależnie od tego, czy nasza kuchnia jest tylko na jednej ścianie czy jest na planie litery L, to można ją w całości pokryć kuchennymi szafkami.