Jak zaaranżować pokój gościnny, aby spełniał te najważniejsze funkcje? O jakich rzeczach pamiętać?

niewielki salon często staje się przyczyną frustracji i niechęci. Szczególnie, że spędzamy w tym pomieszczeniu bardzo dużo czasu, to chcemy, żeby był urządzony w idealny sposób. Gorzej jeśli nasz salon jest mały, więc ciężko urządzić go tak, by spełniał te podstawowe funkcje.

Aranżacja pokoju gościnnego, szczególnie małych rozmiarów nie jest więc prosta, lecz jak już się dowiemy, jak dostrzegać możliwości małej przestrzeni, to z pewnością urządzimy miły i funkcjonalny pokój gościnny. Przede wszystkim nawet największy salon zaprezentuje się nazbyt dobrze, gdy będzie w nim rządził nieporządek. Zbyt dużo przedmiotów na małej przestrzeni powoduje, że optycznie się zmniejsza, tak więc jeśli nie zatroszczymy się o odpowiedni porządek każdy salon będzie robił wrażenie pomieszczenia ciasnego i przytłaczającego. W jaki sposób w związku z tym zachować porządek? Doskonałym pomysłem będą ukryte przestrzenie i schowki.

salon ze stolikiem i stołem

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu dodatkowe miejsce można na przykład zyskać, jak nabędziemy stoliki kawowe jak również stoły z półkami lub szufladami. Takie miejsce także na pewno zyskamy jeżeli zdecydujemy się na inny rodzaj umeblowania, przykładowo stolik szafka rtv. Zobacz więcej na:
Dobrym wyborem są zapewne pseudo-wnęki. Szafy przesuwne czy system do przechowywania to też niezbyt drogi sposób, aby powiększyć praktyczność każdego pokoju gościnnego. Do tego należy pamiętać, że rozwiązania takie całkiem szybko mogą zmniejszyć i tak niezbyt dużą przestrzeń, powodując, że wszelkie próby będą zbyteczne.

Kiedy już przeczytasz zamieszczony tutaj wpis, równie absorbująca okaże się ta oryginalna publikacja (https://www.autopart.pl/akumulatory-ciagniki-i-maszyny), gdyż ma pokrewne dane na ten temat.

Lepiej od razu pogodzić się z tym, że w małym salonie nie da się wszystkie zmieścić. Nim zaczniemy więc myśleć nad jego całkowitą zmianą lepiej zrobić porządek ze własnymi rzeczami, to znaczy pozbądźmy się niepotrzebnych przedmiotów, jakie do niczego nie są przydatne.

W małym salonie z pewnością nie zmieści się sofa, dwa fotele, stolik oraz dodatkowe rzeczy, jak stolik do kawy i komódka. Co ważne, meble jakie tam wstawiamy na pewno staną się miejscem na różne szpargały. Gdy usuniemy z salonu zbędne meble rozwiążemy jednocześnie dwa problemy. Z jednej strony zwiększymy dostępną przestrzeń, z drugiej pozbędziemy się zbędnych rupieci, które tylko zagracają miejsce.