Jakie są rodzaje aut dostawczych i do jakiego rodzaju zadań są przeznaczone? Jak je jesteśmy w stanie podzielić ze względu na użycie?

Auto dostawcze to najzwyczajniej odmiana auta osobowego albo lekkiego ciężarowego, a jak sama nazwa definiuje przeznaczony jest do przewozu niezbyt wielkich ładunków. Można ocenić, iż samochód takiego typu ma dopuszczalną masę całkowitą do 3,5 tony, więc przekłada się to na 1500-1800 kg. jego max. ładowności. To też sprawia (chociaż może dziwić), iż do kierowania autem dostawczym w Polsce wystarcza prawo jazdy kategorii B.

Jakiego typu właściwie są rodzaje tego typu aut i do czego służą. Możemy wyróżnić np. nadwozia pick-up. To typ nadwozia dostawczego albo terenowego, odznacza się posiadaniem skrzyni ładunkowej, jaka jest tuż za kabiną pasażerską. Duża ilość producentów wykorzystuje własne nazwy na nazwanie danego rodzaju kabiny. W USA na przykład samochód osobowy to pojazd o masie całkowitej dopuszczalnej do 11700 kg.. Tzn., że pick-upy o masie dopuszczalnej całkowitej od 3500 do 11700 kilogramów, sprzedawane na tamtejszym rynku, na Starym Kontynencie są autami ciężarowymi.

auto

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejne samochody (oklejanie samochodów folią wrocław cena) są wyposażone w nadwozie furgonowe jak tutaj , czyli jest to zamknięte nadwozie samochodów dostawczych i ciężarowych, które posiadają sztywny dach i ściany, odchylane tylne drzwi i czasem odchylane albo przesuwane drzwi boczne. Furgon jest przede wszystkim do przewożenia towarów, mogą one powstawać na podstawie konstrukcji pojazdów osobowych, natomiast na ich podstawie jest w stanie powstać odmiana osobowa. Ostatni rodzajów takich samochodów to auta specjalne. Najbardziej znany przykład to na pewno chłodnie. Jest to pomieszczenie przeznaczone do przechowywania obiektów, jakie wymagają do wydłużenia ich trwałości dosyć niskich temperatur, niższych niż normalna temperatura powietrza w otoczeniu.

Pomieszczenie tego typu może mieć postać komory, czyli właśnie komory przewozowej, jaka jest na podwoziu samochodu ciężarowego, lub kontenera chłodni, czyli profesjonalnie skonstruowana ładownia na statku wodnym. Niektóre osoby od czasu do czasu potrzebują tego rodzaju samochodów, lecz ich zakup nie wchodzi w grę, w tego rodzaju sytuacji najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest wynajem. Wiele firm w Polsce się tym zajmuje, szczególnie w większych miastach, jak Szczecin. Jeśli więc mamy w planach wynajem aut dostawczych Szczecin jak te w tym miejscu – wynajmuje auta dostawcze w szczeciniebędzie rzeczywiście najlepszą destynacją.