Jakiego typu ekspres do kawusi wybrać?

Śnisz o rozkosznej filiżance kawusi, która będzie smakować tak wybornie jak kawa przyrządzana w Twej ulubionej kafejce? Będziesz potrzebować w swojej kuchni wyłącznie jednego przyrządy – ciśnieniowego ekspresu.
Możemy postawić na najprostsze w obsłudze kawiarki a także ekspresy kolbowe względnie automatyczne z zaawansowanymi zastosowaniami.

naszyjnik z różnorodnych pereł

Autor: GeriJewelArt
Źródło: http://www.flickr.com
Ekspresy ciśnieniowe zaskakują stylistyką a także rozwiązaniami, które pozwolą na przyrządzenie, oprócz kawusi, nawet gorącej czekolady z tzw. kapsułek. Najpierw przyjrzyjmy się ekspresom kolbowym. Aby przygotować kawusię z tego rodzaju ekspresu, powinno się wsypać zmieloną kawę do sitka, jakie znajduje się w portafiltrze, a w następnej kolejności umiejscowić ją w przyrządzie. Zależnie od głębokości sita na, za jednym razem możemy przygotować jedną albo dwie filiżanki kawy. Ekspresy kolbowe wyróżniają się tym, że nie będą mieć młynka. Gdy więc pragniesz cieszyć się każdego dnia świeżo mieloną kawą musisz nabyć oddzielny młynek. Do tego wariantu ekspresów rekomenduje się używać kawy drobno zmielonej.

prawo

Źródło: Jagna.pl
Z kolei automatyczny ciśnieniowy ekspres będzie miał tę przewagę względem kolbowego ekspresu, że będzie mieć młynek (stalowy albo ceramiczny), dzięki czemu przygotujesz napar z ziarenek.

Czyżby na danej witrynie www coś Cię zaciekawiło? Masz ochotę poznać więcej szczegółów na ów temat? Nie ma problemu. Należy tylko kliknąć w ten link.

Owego rodzaju przyrządy wyróżnia niezwykle duże ciśnienie – przynajmniej piętnaście barów. Jeśli prócz tradycyjnych czarnych kawusi uwielbiasz także ich wersje mleczne, ów ekspres będzie najodpowiedniejszym rozwiązaniem. Takie modele pozwalają przyszykować puszyste cappuccino przy pomocy dyszy do pienienia mleka.

Zanim nabędziesz ekspres, dowiedz się w którym miejscu w twej okolicy znajduje się najbliższy serwis ekspresów Wrocław jest miastem, w którym nie brak tego typu miejsc. W razie awarii przyrządu, profesjonaliści naprawią go w ekspresowym tempie.
Tags:  , , ,