Jakimi frykasami obżera się kociak, bez względu na to, czy jest łatwo rozpoznawalnym dachowcem, czy czystej krwi pięknością

Niegdyś koty jadały praktycznie tylko jeden rodzaj pożywienia, a były nim pozostałości z ław właścicieli. I prawdę mówiąc kocury oraz kotki wcale nie były zmuszone utyskiwać na taki stan rzeczy, o ile rzecz jasna rzeczone stoły, tak na co dzień, jak i w niedzielę były bogato zastawiane, a gospodarze szczodrzy nawet dla zwierząt. A najwięcej przyczyn do ukontentowania posiadały zwierzaki mieszkające na wsiach – całodzienny dostęp do świeżego mleka był zagwarantowany.

kot

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj taka sytuacja diametralnie się zmieniła. Chociaż mleko jest produktem nadwyżkowym, to tylko wybrane koty mogą go chłeptać codziennie. Przyczyną zaistnienia takiej a nie innej sytuacji jest duża klasyfikacja rolnictwa, tzn. dane gospodarstwo wytwarza np. tylko zboże, zatem krów dających mleko może być u rolnika jak na lekarstwo. W o niebo lepszym położeniu są koty będące własnością pań w słusznym wieku, które swoim pupilkom nie tylko nalewają w miseczki mleko w pokaźnych ilościach, ale także zakupują najwyższej jakości akcesoria sprzedawane w sklepach zoologicznych.

Jeżeli w kwestii zaspokajania pragnienia domowe kocury mają do wyboru wodę lub mleko, to temat porannych i wieczornych posiłków jest już o wiele bardziej obszerny. Polne myszy od zawsze były ulubionym pożywieniem tych wdzięcznych zwierząt. I to się nawet teraz nie zmieniło. Jednak kocia dieta została uzupełniona o pokarmy, których jeszcze 2 dekady temu na sklepowych półkach nie było. A mamy tutaj na uwadze karmy dla kotów, czyli pożywienie, które zrewolucjonizowało nasze myślenie o zbilansowanym odżywaniu futrzaków. Resztki z śniadania wędrują do kosza, a nasi ulubieńcy dostają pełnowartościowy pokarm. Karmy dla kotów są dodatkowo wzbogacone o składniki mineralne i witaminy, co powoduje, że kociak może pochwalić się pięknym, lśniącym futrem. Inną kwestią jest także pojawienie się produktów dla kotów z różnymi problemami. Chętnie wybierane produkty – oferta.

Jeżeli, nawet szybko, przewertujemy ofertę sklepów zoologicznych, to natychmiast przekonamy się, że nawet małe koty mogą liczyć na specjalną dietę, w skład której wchodzić może na przykład jedzenie dobre jedzenie gdańsk dla kociąt bądź karmy weterynaryjne dla kotów. Pomimo tego że niektórzy posiadacze o tradycyjnych poglądach mało łaskawym okiem popatrzą na plastikowe woreczki, to lekarze weterynarii będą gorąco rekomendować takie produkty. Karma dla kociąt została w taki sposób opracowana, żeby dostarczyć niedorosłym kotom wszystkich niezbędnych składników, a to nie pozostaje obojętne dla ich zdrowego rozwoju.