Każda firma wie, jak ważne jest to, aby wprowadzić System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji, gdyż pomaga to w prowadzeniu biznesu

Jeżeli chcemy, by nasza firma liczyła się na świecie, dzięki braniu pod uwagę ogólnych norm, to powinniśmy wprowadzić ISO.
ISO 27001 związane jest z zabezpieczaniem informacji.

iso 27001

Źródło: pixabay.com

BMW

Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
To szalenie ważne w dzisiejszych czasach, gdy wszystkie działania biznesowe załatwia się online. Niezależnie więc od profilu naszej spółki otrzymanie owego certyfikatu będzie znakiem dla naszych kontrahentów, że odpowiedzialnie podchodzimy do spójności oraz ochrony danych niejawnych. Przejście audytu i otrzymanie wymienionego wyżej ISO zapewni naszych klientów, że podchodzimy poważnie do tej kwestii. Trzeba zatem zapewnić bezpieczeństwo wszystkim danym, którymi dysponujemy. Oznacza to, że niepowołane osoby nie będą miały do nich dostępu.

Zaciekawił Cię zaprezentowany artykuł? Jeżeli tak, to z pewnością przypadnie Ci do gustu także kompleksowy wpis (http://greczka.pl/oferta/zasobniki-pary-typu-ruths/), który opracowaliśmy w linku pod spodem.

Na dodatek ISO stworzyła model: „Planuj – Wykonuj – Sprawdzaj – Działaj” (PDCA, po ang. „Plan-Do-Check-Act”). Chodzi o przygotowanie, kontrolowanie oraz utrzymanie wysokiego poziomu poczynań powiązanych z ochroną informacji. Jeśli mamy ochotę wprowadzić we własnej firmie tego rodzaju światowe normy, to musimy zlecić to zewnętrznej jednostce. Załatwią oni wszystko w naszym imieniu. Przejrzą drobiazgowo działania naszej spółki.

Wprowadzą wymagane zmiany, by audyt mógł uzyskać dobry wynik i przeszkolą PRacowników, żeby to oni mogli potem wszystko kontrolować. Niektóre firmy mogą sprawić, że dostaniemy ISO w miesiąc, ale będzie to dosyć drogie. Normalna procedura trwa trochę dłużej.
Tags:  , ,