Które wybrać pierwsze buty wspinaczkowe?

Twe pierwsze buty do wspinaczki niech będą uniwersalne. Nie powinny być drogie, zaś z drugiej strony kategorycznie odradzam zakup bucików w markecie.
Buty w cenie 150-250 zł mogą wystarczyć.

rock pillars

Autor: Srta.Gómez
Źródło: http://www.flickr.com
Mają być na pewno wygodne jak też ściśle dopasowane. Takowe buciki dobrze przymierzyć w sklepie z rynsztunkiem outdoorowym i wybrać model, który nam najbardziej pasuje. Po włożeniu stopy (bez skarpetki) do bucika musimy mieć podwinięte palce u stóp. Badamy oba buciki, bo zwykle jedna stopa jest większa niż druga (minimalnie, lecz możecie to odczuć w bucikach). Zapytajcie się sprzedawcy, czy konkretny model się mocno rozbija, dlatego że każdy bucik troszeczkę powiększa się gdy sporo się w nim wspinamy.

Kliknij w tym miejscu, sprawdź ofertę (https://www.zegarki.pl/pl/zegarki-damskie-candino) naszej firmy a na pewno znajdziesz coś ciekawego. Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny, więc nie będziesz żałować!

Niektóre model potrafią rozbić się o 2 Rozmiary, drugie o pół. Jeśli traficie taki, który silnie się rozbija to być może warto wybrać ciaśniejszy. W sklepach mogą być ścianki na których możecie sprawdzić jak się wam stoi w wybranym modelu.

Gdy czujemy, iż wkręciliśmy się we wspinanie, to należy posiadać dwie pary bucików. Jedna na ściankę, do łatwych dróg w skałach, patentowania. Zaś druga para oszczędzana jest na ciężkie dla nas drogi.

Wiedz, że masz możliwość odszukać informacje na ten temat, więc kliknij w odsyłacz oraz przeczytaj tu (http://sklep.oemtuning.pl/pl/p/Colourlock-Leder-Versiegelung-zestaw-konserwujacy-do-kierownic/18070) wiadomości, które będą Ci potrzebne.

Dzięki takiemu podejściu przedłużymy żywotność obu par. Tu buciki z przedziału 250-400 zł powinny być w wyższym stopniu odpowiedniejsze. Buty Rock Pillars muszą być mocniej dopasowane i ich wkładanie początkowo może łączyć się z bólem i dokuczliwością do czasu aż rozbiją się. Określ na który rodzaj wspinania będą.

Jeśli chcesz wspinać się w dziurkach, to niech posiadają ostry szpic a także całkiem sztywną podeszwę. W piaskowcu są lepsze z miększą podeszwą, jaka będzie większą nawierzchnią przylegać do skały.