Moda na domy szkieletowe

Piękny dom z ogrodem to marzenie każdego, ale budowa może okazać się kilkuletnią katorgą. Sposobem na to są szybko powstające drewniane domy. Ważne jest to, że kosztują mniej niż średnie lokum w centrum dużego miasta. Coraz więcej Polaków wybiera nieduże domy szkieletowe.

Autor: Wawel Service
Plany zakupu własnego mieszkania () nie zawsze można zrealizować. Własny dom bywa odległym krokiem możliwym jedynie dla bogatych. Nowym planem mogą okazać się więc łatwe w budowie domy drewniane Wrocław ma tak wysokie ceny mieszkań, że zwykłe mieszkanie jest równoznaczne z dwoma dużymi domami z bali. Moda na domy z drewna nareszcie wchodzi do naszego kraju. Ciągle jeszcze boimy się i przywykliśmy do murowanych budynków.

Inwestycje mieszkaniowe - Archicom.pl

Budynki mieszkalne tworzone w ten sposób wspierają się na szkielecie stalowym lub drewnianym. W tym tekście skupimy się na drewnianym. Dom jest budowany oczywiście na szkielecie z belek, a ściany wypełnia materiał izolujący termicznie, czyli np. pianka poliuretanowa.

W Polsce niedużo fachowców oferuje drewniane domy na cały rok. W większości w ten sposób konstruuje się domki letniskowe. Każdy może użyć gotowych realizacji, jednak najlepsi fachowcy tworzą też zgodnie z planem zamawiającego (zobacz stronę www). Najważniejsze jest to, że mało czasu zajmuje budowa (styropian na dach) domów Wrocław i wiele miast reklamują swoje usługi, informując, że budynek buduje się krócej niż rok. Nowy dom składa się więc z nabycia ziemi i planów budowlanych domu, znalezienia ekipy i urządzeniu wymarzonego domu. Domy na drewnianym szkielecie mogą być budowane każdego miesiąca roku.

Decydując się na szkieletowy dom, zbuduje go jedna ekipa. Nie trzeba się przejmować poszukiwaniem specjalistów do kolejnych kroków. Co ważne takie domy szkieletowe są ekologiczne. Najlepiej zaplanowany system ogrzewania spowoduje, że w krótkim czasie cały dom się nagrzeje. Drewno magazynuje ciepło i nie przekazuje go tak szybko jak betonowe ściany, więc rachunki mogą być niższe.