Moda – nie ulegajmy jej zbytnio

Jeżeli chodzi o strój, każda kobieta ma nieco inny gust. Jedne kobiety lubią zakładać eleganckie rzeczy, nawet w zwykły dzień, czy nawet, gdy nie wychodzą w danym dniu z domu. Inne znów preferują luźny styl – dżinsy i bluza bądź sweter to dla nich najlepsze z możliwych ubrań. Z drugiej natomiast strony zazwyczaj dość istotna jest dla wszystkich kwestia mody. W końcu nikt z nas nie lubi się wyróżniać w negatywny sposób i być uważany przez otoczenie za dziwaka.

sandały

Autor: Tom Ballard
Źródło: http://www.flickr.com
A na taki odbiór narażają się na pewno osoby, które za bardzo odbiegają od ogółu jeśli chodzi o ubiór.

Zainspirował Cię nasz wpis? Namawiamy Cię zatem jeszcze dalej – do naszej kolejnej witryny. Tam czekają na Ciebie rzetelne teksty.

Przyjęło się, że na każdą okazję dobrze jeśli jest on odmienny: inny na co dzień, inny na spotkanie ze znajomymi w podobnym wieku, a jeszcze inny na rozmowę o pracę. Nauczenie się stosowania się do tych wszystkich norm i zapamiętanie ich wszystkich potrafi nam niekiedy zająć dużo czasu. Zwłaszcza, że jeśli jesteśmy jeszcze bardzo młodzi, przeważnie wszelkie konwenanse odbieramy jako bezsensowne. Nie lubimy, gdy narzuca nam się, kiedy powinno się założyć sandały damskie, a kiedy z kolei kozaczki damskie (zobacz tutaj). Dowolny wybór stroju zgodny z naszymi upodobaniami, to dla nas coś bardzo ważnego. Wszelkie ograniczenia, zakazy i nakazy bierzemy za zamach na naszą wolność, są traktowane jako przeszkoda. Jak więc pogodzić wymogi i oczekiwania innych ze swoim własnym gustem? Jak nie rezygnować ze swojej osobowości, ale jednocześnie nie narażając się na nieprzyjemne spojrzenia? Nie jest to rzecz jasna wcale proste. Z drugiej natomiast strony każdy nas wcześniej, czy później powinien sobie wypracować takie umiejętności. Dzięki temu nasze życie będzie znacznie prostsze.Najlepiej więc patrzeć na wszelkie wymogi mody z pewnym dystansem. Korzystać ze wzorców, ale nie ulegać im zanadto. Nauczyć się wybierać to, co rzeczywiście nam odpowiada i co faktycznie do nas pasuje. Trzeba uważać, żeby w tym wszystkim nie zagubić siebie, swojego gustu, swoich preferencji i swojej osobowości. Jak najbardziej nasz strój powinien to właśnie wyrażać.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu myślisz, że warto byłoby bardziej poznać ten temat, to ponadto zerknij tutaj nagrzewnica warszawa.

A jeśli wszyscy będziemy nagle gonić za modą, to będziemy wyglądać identycznie i świat będzie nudny (sprawdź ofertę). Unifikacja to nie zawsze coś dobrego. O wiele lepsza od niej jest różnorodność – i to w tym kierunku powinniśmy dążyć. Trzeba zatem zachować zdrowy rozsądek, także jeśli chodzi o nasz strój.