Na jakich zasadach opiera się popularna gra karciana o nazwie Tajniacy?

Gry imprezowe są doskonałym urozmaiceniem różnych spotkań towarzyskich. Zazwyczaj nie są one za bardzo złożone, a ich zasady można zrozumieć w jedynie kilka sekund. Ich rozrywki charakteryzuje duża dynamika i stosunkowo mocne emocje.

gra
kominek
Jedną z takich gier imprezowych, które można by polecić do zabawy w nieco większym gronie, jest gra Tajniacy. Jak się w nią gra, którą wersję wybrać oraz czy właściwie warto – odpowiedzi na te pytania podamy w niniejszym artykule. Gra Tajniacy to bardzo pasjonująca rozgrywka imprezowa o stosunkowo prostych regułach. Zawodnicy są podzieleni na 2 ekipy, z których każda z nich posiada na celu odgadnięcie kryptonimów, za którymi kryją się współpracujący z nimi sekretni agenci. Pewnym utrudnieniem są liczne postaci neutralne, a szczególnie niezwykle groźna osoba, czyli zabójca.

Jeżeli poszukujesz ciekawych informacji na opisywany temat, odwiedź etykiety przezroczyste nas, a na pewno odnajdziesz interesujące fakty.

Tajniacy to gra dla od dwóch do 8 ludzi, sugerowany wiek zawodników to od 14 roku życia, natomiast orientacyjny czas trwania rozgrywki to 15 minut. Tajniacy to dosyć szybka gra, zatem potyczki nie ciągną się godzinami. Można dzięki temu liczyć na rewanż i dogrywki, a dowolna z nich jest odmienna i szala zwycięstwa może za każdym razem przechylić się na każdą stronę. Tajniacy to gra karciana, nie posiadająca jakiejkolwiek planszy.

odkurzacz

Autor: Matty Ring
Źródło: http://www.flickr.com
Za każdym razem na stolik trafiają losowe płytki z hasłami, za jakimi mogą się kryć tajni agenci, lecz także zabójca czy osoba postronna. Dla dowolnej ekipy są pomocnicy, którzy dają grającym rady.

Gra Tajniacy to produkcja, która może cieszyć się bardzo dużą popularnością wśród gier imprezowych, dlatego też nie powinien dziwić żadnego człowieka fakt, że w handlu można odnaleźć nie tylko wariant podstawowy tej gry, lecz także odmienne edycje. Którą wybrać? Warto poznać zatem podstawowe dane o dowolnej z nich i sięgnąć po tę, która najkorzystniej spełni nasze wymagania.