Niejedna firma posiada odpowiedni zestaw różnego typu pieczątek, ponieważ są one wymagane każdego dnia

Przeróżne pieczątki można zauważyć najczęściej w kilku działach w każdej firmie. Jednakże razem jest ich zazwyczaj raczej dużo.
Biznesowe pieczątki zazwyczaj kojarzą się ludziom z tymi, na których widnieje nazwa przedsiębiorstwa oraz pozostałe niezbędne informacje, takie jak przykładowo strona www czy numer telefonu.

sposób
W obecnych czasach często zobaczyć można również takie, na których umieszczono numer konta firmy. Jest to o wiele szybsze aniżeli wklepywanie długiego ciągu liczb. Poza tym w pośpiechu zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że popełnimy błąd.

Interesuje Cię ten tekst? Jeśli tak, to odwiedź źródło lokalne oczyszczalnie ścieków a przeczytasz tam atrakcyjne informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Oczywiście prezes ma jeszcze swą osobną pieczątkę z imieniem, nazwiskiem i stanowiskiem. Jednakże jest jeszcze jedna niebywale istotna pieczątka, o której niewiele osób pamięta. Chodzi o datownik. Jest to specjalny rodzaj pieczątki, który w odróżnieniu od wszelkich innych posiada ruchome części. Jak sama nazwa wskazuje, tą pieczątką potwierdzamy daty na przykład wpłynięcia płatności lub odbioru towaru. Zatem powinna posiadać ona 8 ruchomych części, w których będzie można przestawiać kółka tak, aby dało się ustawić dzisiejszą datę. Zatem pierwsze kółeczko będzie posiadało jedynie cyfry od 0 do 3. Jednak drugie już całe spektrum od 0 do 9. To dopiero daje nam dzień (od 01 do 31). Potem w podobny sposób ustawiane są miesiące i rok.

W dzisiejszych czasach datowniki to małe urządzenia, które ustawia się szybko oraz dzięki Bogu bez brudzenia palców.
Niejedna spółka powinna posiadać pieczątkę, którą będzie można podbić datę na różnych dokumentach.
Tags:  , ,