Wybierz się na urlop w polskie Pieniny

Góry działają kojąco na system, dotleniają, wyciszają. Skoncentrowanie, jakiego wymaga włóczęga po trudniejszym szlaku bez podważania jest strategią na zapomnienie o porzuconych w domu kłopotach. Dla lubiących aktywny wypoczynek, trekking po górach jest znakomitym pomysłem treningowym, ponieważ regularne włóczęgi oddziałują na poprawę formy i wytrzymałości organizmu. Wierzchołki Pienin nie posiadają może obezwładniających wysokości, lecz krajobraz z Trzech Koron, czy góralskie domki Pieniny są po prostu przepiękne i zapierają dech w piersiach. Liczne szlaki turystyczne zapewniają dużo świetnych odczuć estetycznych i wizualnych.

Będąc w Pieninach należałoby też wybrać się drogą, która prowadzi nieopodal przełomu Dunajca, do będącego już po słowackiej stronie średniowiecznego, przebudowanego w erze baroku Czerwonego Klasztoru. Przebojem turystycznym w tych okolicach jest oczywiście spływ Dunajcem na tratwach nadzorowanych przez flisaków.

góry

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Powodów, żeby odwiedzić Pieniny jest sporo, a ów decydujący ciężko jest ubrać w wyrazy, a wie o nim ktokolwiek kto choć raz uda się w te przepiękne tereny. Jest tam po prostu wspaniale i przepięknie – spróbuj spływu Dunajcem. Wszechobecna zieloność momentami wydaje się nierealna, a zazielenione polany bajecznie kontrastują z dostrzegalnymi z dali ostrymi, zaśnieżonymi grzbietami Tatr.

Pieniny to jedno z najatrakcyjniejszych lokalizacji turystycznych w Polsce, wobec tego baza noclegowa szykowana jest na przyjęcie znacznej ilości gości. Przeważnie przeważają kwatery prywatne, lecz można również wybrać rozmaitego rodzaju ośrodki, pensjonaty, czy góralskie domki Szczawnica – poznaj Osadę nad Babieńskim Potockiem.

Jeśli do tej pory nie udało Ci się odnaleźć nic ciekawego, to sprawdź pod tym linkiem (https://artgrafcars.pl/), tu na pewno odnajdziesz to, co okaże się dla Ciebie teraz użyteczne.

Główną bazę noclegową stanowią Szczawnica, lub Krościenko. Wszystko zależy jakie są oczekiwania turysty.

Pieniny to teren przyzwoicie przygotowany turystycznie, ma bogatą bazę noclegową, dlatego też planując wczasy w tym miejscu, jest możliwość w każdym dniu być w różnym miejscu i spędzać czas w inny sposób.

Włóczęga po górach jest nie tylko sprawdzianem dla ciała, ale także sprawdzianem umiejętności organizacyjnych i radzenia sobie w niecodziennych warunkach. W kontakcie z naturą i chwiejnymi warunkami atmosferycznymi można odpowiedniej poznać swoje słabostki i zalety.