Pulsometry Tomtom – skacz po zdrowie!

Bez względu na porę roku opłaca się zadbać o silne mięśnie czy też ładnie wyrzeźbione ciało. Zarówno w wakacje, jak zostawiamy w szafie grube czapki, tak i wczesną wiosną opłaca się dbać o kondycję naszych mięśni. Mnóstwo osób, przez dużą część tygodnia, nie ma wystarczającej ilości ruchu, czy także za rzadko zmienia stałe pozycje.

sprawdź

Autor: Henry Burrows
Źródło: http://www.flickr.com
Powodem tej sytuacji bywa przede wszystkim siedzący tryb życia. Pracujemy przed komputerem, wiele godzin spędzamy w pozycji siedzącej, później po przyjściu do domu mamy w zwyczaju relaksować się przed telewizją, lub wracamy przed komputer. Takie dni zmieniają się w tygodnie, a tygodnie w miesiące. Wtedy zdajemy sobie sprawę, że nasza kondycja jest gorsza niż kiedykolwiek wcześniej, a brzuch coraz większy.

Jak szybko wyszczupleć?

Zazwyczaj zaczynamy od nerwowego kroku kierując się w kierunku najbliższej siłowni i nie bardzo wiemy jak rozpocząć nasz trening. Musimy zapamiętać, że ćwiczenia powinno się stopniować. Zasiedziałe ciało może narazić się na uszczerbek zbyt dużym tempem, w związku z czym często przydatne okazują się pulsometry Tomtom – dowiedz się więcej. Ważne jest też żeby na początku nie nadwyrężać naszych mięśni. Opłaca się zaczynać delikatnie, z właściwym obciążeniem, tak aby nie odnieść kontuzji, która nie dość, że może kazać się bolesna i uniemożliwi nam rutynowe

sport

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

zajęcie to poza tymbardzo skutecznie zniechęci przed kolejnymi ćwiczeniami bądź nawet kontynuacją sportowej przygody.

Stojąc u progu przygody ze sportem poleca się zwrócić uwagę na trampoliny. Te wywołujące przyjemne wspomnienia z dziecięcych lat urządzenia nadają się wyśmienicie dla wszystkich tych, którzy nie chcą przeforsować swoich mięśni, a jednocześnie chcieliby aktywować sporą ilość mięśni jednocześnie. Trampoliny to nie tylko części wyposażenia klubów fitness – szeroka oferta licznych sklepów z akcesoriami sportowymi powoduje, że wszyscy mogą nabyć swój osobisty egzemplarz, umożliwiając sobie codzienne ćwiczenia w zaciszu domowym, jak i będąc świetną zabawą dla dzieci.