Różne gatunki herbaty – jak je rozpoznać i jak wybrać tę dobrą?

Obecnie pijemy coraz więcej herbaty. Napój ten wraca do łaski po okresie ogromnego zachwytu nad kawą. Jednakże obecnie coraz częściej sięgamy po kubek świetnie zaparzonej herbaty. Jak rozróżniać poszczególne rodzaje herbaty i odnaleźć ten, który będzie nam smakować najbardziej?

produkty medycyny chińskiej

Źródło: pixabay.com

Przede wszystkim trzeba sobie zdać sprawę z tego, że takie pojęcie jak najlepsza czarna herbata po prostu nie istnieje. Wcale nie dlatego, że czarna herbata nie może być świetna – wręcz przeciwnie – ale dlatego, iż praktycznie każdemu człowiekowi smakuje coś innego. Dlatego jeżeli nadal nie znalazłeś swojego ulubionego smaku, oczywiście powinieneś spróbować jeszcze innych rodzajów herbat – kliknij. Gdzieś na świecie niewątpliwie istnieje najlepsza czarna herbata właśnie dla Ciebie – przecież na rynku możesz znaleźć tak dużo różnych gatunków herbaty, że niedopuszczalne jest, żeby żadna Ci nie smakowała. Trzeba wiedzieć, iż oprócz walorów smakowych wiele herbat ma także walory lecznicze – świetnym przykładem jest na przykład herbata z żeń szenia. Gatunek ten jest stosunkowo drogi, jednak na pewno warty swojej ceny. Żeń szeń od wielu lat w niemalże całej Azji traktuje się jako roślinę leczniczą. Niewątpliwym jest, iż żeń szeń pobudza witalność i zwiększa energię. Jest polecany szczególnie dla osób starszych, którym niejednokrotnie przywraca siły witalne. Na dodatek herbata herbata hurt z żeń szenia zwiększa koncentrację, jest zatem zwłaszcza polecana w okresie zwiększonego wysiłku intelektualnego – sprawdź na co pomaga żeń-szeń. Przede wszystkim z tych powodów niewątpliwie warto mieć w mieszkaniu zapas tej herbaty. Kolejną z rekomendowanych herbat jest również herbata oolong. Jeśli zdecydujesz się na kupno tej właśnie herbaty, wtedy oczywiście powinieneś również zapoznać się dokładnie ze sposobem jej zaparzania. Możesz o tym sporo przeczytać w internecie lub przykładowo przejść się na specjalny kurs parzenia chińskiej herbaty. To bez wątpliwości świetny pomysł nie tylko w przypadku chęci zaparzania herbata oolong, ale także zawsze wtedy, kiedy chcesz dowiedzieć się więcej o herbacie, którą pijasz.

herabata chińska

Źródło: pixabay.com

Królestwo herbaty ma przed nami jeszcze wiele tajemnic – odkrywanie ich to niewątpliwie wielka frajda – zobacz tutaj. Pamiętaj, że herbaty możesz kupować nie tylko w miejscach stacjonarnych, ale także dla przykładu w internecie – tam zwykle będziesz miał o wiele większy wybór różnych gatunków.