Spójne wnętrza

Wybierając meble do salonu powinniśmy brać pod uwagę ogólną aranżację występującą w innych pomieszczeniach. Oczywiście, może być tak, że każde pomieszczenie będzie miało inną kolorystykę i meble, tak żeby wyróżniać się spośród innych pomieszczeń, niemniej warto postarać się, by w mieszkaniu panowała harmonią, a zapewnimy ją sobie przez zastosowanie podobnych elementów w każdym pomieszczeniu. Tym sposobem mieszkanie będzie sprawiało wrażenie całości i o to właśnie chodzi.

ławy ze szkła

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Elementami wspólnymi mogą być akcesoria wykonane z podobnego tworzywa. Przykładem może być chociażby szkło. Szkło wygląda bardzo elegancko, a jednocześnie nadaje wyrazu pomieszczeniom. W salonie na pewno warto zawiesić duże lustro, które warto, by było ozdobione szczególnie, jeśli ma być kluczową dekoracją głównej ściany.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, to bardzo dobrze, gdyż ten opublikowany poniżej (https://koell.pl/sklep/artykuly-dla-dzieci/torby-do-wozka/) też ma równie ważne informacje – nie wahaj się, tylko sprawdź go.

Możemy je przymocować nad kominkiem i wówczas główna ściana w salonie będzie prezentować się z pewnością okazale – . Warto także zdecydować się na szklane regały oraz ławy szklane.

Regał w salonie nie powinien być zapchany różnymi ozdobami, jako że tego typu rozwiązanie nie pasuje do nowoczesnych salonów. Powinniśmy zadbać dosłownie o kilka gadżetów, które będzie widać zza szklanych szyb regału. Ostatecznie można wystawić porcelanową ozdobną zastawę, jeśli chcemy aby salon nabrał bardziej klasycznego wyglądu. Ławy szklane mają z kolei to do siebie, że nie przytłaczają pomieszczenia, zatem powinno się o nich pamiętać w szczególności jeżeli posiadamy salon o małych rozmiarach.

zestaw mebli do salonu

Autor: HF Helvetia Furniture
Źródło: HF Helvetia Furniture
Szklane dodatki powinniśmy wówczas uwzględnić również w pozostałych pomieszczeniach – w kuchni świetnie będzie wyglądać ściana z fototapetą zakryta szklaną płytą, do sypialni warto zakupić szklane lampy dekoracyjne bądź świeczniki, w korytarzu warto postawić szklane wazony, a w łazience umieścić wannę z oszkloną ścianą główną przez którą widać wodę co wywołuje niezwykle atrakcyjny efekt.

Oczywiście szkło to tylko przykład materiału, mającego zastosowanie przy aranżacji. Możemy zastosować również inne tworzywa, jak drewno, czy stal, chodzi przede wszystkim o to żeby zachować jedność stylistyczną w mieszkaniu, a to zapewnią nam dodatki wyprodukowane z tego samego tworzywa i znajdujące się w każdym pomieszczeniu – .