Sprzęt turystyczny – dlaczego warto kupić ten kosztowniejszy? Parę słów o tym, jak zdecydować się na buty, plecak oraz namiot

Masz w planach daleką podróż? Biwak? Wypad w góry? Wobec tego bezwzględnie musisz zaopatrzyć się w solidny sprzęt. Buty, namiot, plecak – bez tego ani rusz. I nie mogą to być byle jakie przedmioty. Nie chciałbyś przecież chyba, aby któraś z niniejszych rzeczy raptem rozleciała Ci się na pustkowiu, gdy do najbliżej zlokalizowanego sklepu czy na najbliższy przystanek będziesz miał chociażby kilka kilometrów, a pogoda niespodzianie zacznie się psuć?

Właśnie. Dlatego nie oszczędzaj. Inwestuj w pewny sprzęt robiony przez specjalistyczne marki, co do jakiego będziesz pewien, że nie zawiedzie Cię w najmniej odpowiedniej chwili. Wielu podróżników rekomenduje np. plecaki 4f. Podobno nie dosyć, iż są one pojemne, to dodatkowo niebywale komfortowe, jak również odporne na trudniejsze warunki pogodowe. Firma 4f (kilknij tutaj) nastawiona jest na tworzenie produktów przeznaczonych dla aktywnych osób, jakim niestraszne deszcz, burza czy nawet grad bądź śnieg. Jednak właściwy plecak (producent wisport) to jedynie część sukcesu. Tak samo istotne jest obuwie, a dowiesz się o tym już po paru kilometrach chodzenia. Wyłącznie wyjątkowo bez doświadczenia i pozbawiona wyobraźni osoba na dłuższą wyprawę założy trampki. Wszyscy się orientują, iż obuwie musi być dostosowane do typu podłoża. W góry trzeba wobec tego zabrać takie, jakie będzie zakrywało kostkę i w ten sposób ochroni naszą nogę przed urazami. Idealnie, żeby buty były także wodoodporne, ich podeszwa z kolei gruba i odporna na poślizg.

zobacz więcej

Autor: Matt Matches
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie tego rodzaju obuwie nie jest niedrogie, podobnie zresztą jak plecaki 4f, ale za to z reguły wystarcza na dość długo. Takiego zakupu trzeba dokonać raz na kilka lat, przebolejmy więc te kilkaset złotych i uzyskajmy pewność, iż gdy przyjdzie trudniejszy moment, buty nas nie zawiodą.

Następna kwestia – namiot. Jeżeli będzie nam potrzebny, także porządnie pomyślmy nad jego wyborem. Przecież nie chcemy podczas ulewy nagle stracić dachu nad głową, zgodzisz się? Wybierzmy zatem mcny, wodoodporny oraz nieco większy niż sądzimy, iż nam wystarczy. Oprócz nas bowiem muszą się w nim zmieścić także wszystkie nasze rzeczy.
Tags:  , , ,