System odczytu radiowego, czyli wygodny oraz nowoczesny sposób na mierzenie zużycia ciepła i wody w mieszkaniu

W dzisiejszych czasach automatyzacja obejmuje coraz więcej dziedzin życia. Możemy zlecić opłacanie rachunków bez przymusu przeprowadzania przelewu albo ustawić ogrzewanie w taki sposób, by optymalna temperatura panowała w mieszkaniu również kiedy pracujemy. To jednakże nie jedyne udogodnienia, na które możemy liczyć.

Pomiar prawdopodobny w każdym momencieChoć komunikowanie się za pośrednictwem fal radiowych z pewnością nie zalicza się do współczesnych osiągnięć człowieka, nieprzerwanie powstają nowe zastosowania takiej możliwości. Jednym z nich jest zdalny odczyt zużycia wody oraz ciepła w mieszkaniu. Dzięki użyciu współczesnych sprzętów pomiarowych zdobyć można zapis zużycia poszczególnych mediów, także jeśli lokatorów nie ma akurat w domu.

Niniejsze rozwiązanie ma dużo atutów, a największą dogodnością jest prawdopodobnie fakt, że pracownik czytający pomiary nie musi zaglądać do naszego mieszkania. My mamy prywatność, a informacje są przesłane we właściwe miejsce bez względu na to, w którym miejscu się znajdujemy. Oczywiście nie jest to wyłączna zaleta, jaką gwarantuje rozliczanie ciepła właśnie w ten sposób.

Rozliczenie ciepła w nowoczesnym stylu

licznik ciepła

Jeśli chodzi o wodomierze odczyt radiowy, jak i ten „tradycyjny” jest dość jasny (sprawdź różnice). Jednak rozliczanie kosztów ciepła może być odrobinę bardziej problematyczne, albowiem niejednokrotnie nie odczuwamy zużycia ogrzewania. Współczesne systemy odczytu radiowego nie wyłącznie wysyłają informacje, a równocześnie znacząco przyspieszają opracowywanie rozliczeń. Ich dodatkową zaletą jest to, iż zbierają pobrane szczegóły odnośnie do poboru ciepła oraz wody z ostatnich kilkunastu miesięcy. Co to znaczy dla użytkownika?

Przede wszystkim możemy skonfrontować w jaki sposób zmieniało się zużycie konkretnych mediów w czasie – wskazania są archiwizowane od razu na komputerze użytkownika bądź na serwerze, gdzie można się z nimi zaznajomić po wpisaniu hasła. Co więcej, posiadamy gwarancję, iż odczyt jest dobry, gdyż jego rzetelność sprawdza się automatycznie. Tego rodzaju urządzenia posiadają też specjalne zabezpieczenia, przez które rejestrują próby manipulowania przy ciepłomierzu lub wodomierzu – wejdź na stronę.