Szczególność loftu niejedno ma imię – poznaj wypróbowane sposoby na niepowtarzalne aranżacje

Własne lokum to przestrzeń, która powinna być wyjątkowa. Jeśli nie chcemy, żeby nasze mieszkanie prezentowało się jak inne, by było nijakie i mało stylowe, powinniśmy zadbać o solidny poziom oryginalności. Wiadomo, iż każde mieszkanie będzie miało swoją specyfikę, zróbmy jednakże tak, aby była ona w najwyższym stopniu ciekawa i pociągająca, nie tylko dla nas, lecz też dla naszych gości. W tym artykule podejmiemy temat przestrzeni, która już sama w sobie jest niezwykle ciekawa, odznacza się prawdziwym, surowym pięknem. Mieszkanie w lofcie to marzenie wielu, jak jeszcze bardziej uwydatnić wyjątkowość tego już i tak niezwykłego miejsca?

antresola

Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim pamiętajmy, iż loft jest miejscem, w jakim styka się wiele koncepcji architektonicznych. Nie znaczy to, iż mamy niepoukładany chaos stylistyczny, nic z tych rzeczy. W lofcie jest właśnie określona ilość materiałów, jakie należy użyć, to czyni to miejsce jeszcze bardziej pociągające i spójne. Najbardziej istotna jest cegła, drewno i szkło. Te trzy siły perfekcyjnie ze sobą kooperują, podkreślając niezwykłość tego miejsca.

Cegła jest szlachetna, niezmiennie wytrzymała i solidna, stosuje się ją po dziś dzień, to odporny na czas materiał, szkło jest bardzo sterylne, ale to także stylowość i elegancja, drewno natomiast dodaje takiemu wnętrzu właściwą dawkę przytulności i ciepła, a jednocześnie nawiązuje do naturalności. Niezwykły efekt zapewniają przede wszystkim meble do loftu. Przeważnie kosztują niemało, ale oferowane są wzory najbardziej wybitnych projektantów, takie konstruowane na zamówienie, prawdziwe perełki w zakresie aranżacji wnętrz. Meble loft najbardziej korzystnie szukać w sieci, wyszukując odpowiednie propozycje w sam raz dla naszych wymagań. Sprawdź koniecznie IWC Meble – wypoczynkowe i tapicerowane.

Korzystnie także pomyśleć o innych rozwiązaniach, które będą pasować do takich miejsc, jak loft. Warto przemyśleć zbudowanie antresoli w salonie.

Masz jeszcze minutę? Jeśli tak, to namawiamy Cię do następnej strony, gdzie znajdziesz atrakcyjne artykuły – kliknij w link do źródła.

Antresola w salonie spowoduje, że takie pomieszczenie będzie wydawać się w większym stopniu przestronne i znacznie większe niż to wygląda w rzeczywistości. Antresolę można odpowiednio zagospodarować, będzie się wspaniale nadawać jako pracownia czy biblioteka, a nawet miejsce zabaw dla dzieci. Ta dodatkowa przestrzeń rozwiązuje faktycznie wiele problemów związanych z wielkością pomieszczenia. Choć w lofcie przeważnie jest go sporo, to przecież dodatkowej przestrzeni nigdy za wiele. Z tym podejściem z pewnością się zgodzimy, w końcu każdy potrzebuje swobody i jak największej przestrzeni do życia.