T-shirty z nadrukami – zobacz jak powstają

Aktualnie chyba nikt nie wyobraża sobie towarów sklepu odzieżowego bez ubrań z nadrukami.

Nadruki tworzy się najczęściej na bluzkach, zarówno damskich, jak i męskich. Do ich wykonywania wykorzystywane są zwykle maszyny sitodrukowe. Nadruki takie mają zróżnicowaną tematykę. Tworzy się je w każdym kolorze, a ich gatunek jest coraz lepszy w miarę, jak rozwija się technologia. Kilka lat temu koszulka z nadrukiem oznaczała pranie na lewej stronie i w niższej temperaturze, a mimo to nierzadko nadruk niszczył się. Rozwój technologii przyniósł ze sobą poprawę jakości wyrobów. Wykonywanie ich stało się ostatnio bardzo popularne. Można to obserwować na przykładzie haseł takich jak „maszyna do sitodruku na koszulkach cena”, wpisywanych w wyszukiwarki internetowe. Pozwala to także na rozeznanie się w cenach tego typu przyrządu.

Odmiany nadruków
Nadruki na koszulkach i innych elementach ubrania stanowią w dużej mierze metoda na reklamę. Dawniej posiadanie koszulki z symbolem określonej firmy wiązało się z prestiżem. Od pewnego czasu bardzo popularne są koszulki z nadrukami grup muzycznych. Działa bardzo dużo placówek, również w sieci, sprzedających T-shirty zespołów. Zwłaszcza mocno widać ten trend na przykładzie wykonawców rockowych i metalowych. Sami członkowie zespołów zarabiają dodatkowe sumy, oferując swoje gadżety na trasie oraz przez Internet. Koszulki z nadrukami stały się więc w określonych grupach ludzi czymś kultowym. Maszyna do sitodruku na koszulkach cena jest więc urządzeniem bardzo przydatnym. Powszechne jest także nadrukowywanie na koszulkach logo przedsiębiorstw i produktów. T-shirty takie często także wykonane są w kolorystyce, charakterystycznej dla danego przedsiębiorstwa.

Metoda wykonania

Technika sitodrukowa opiera się na wykorzystaniu szablonu w dowolnym kształcie oraz sita. Po zaaplikowaniu barwnika używany jest jest tunel suszący. Najczęściej farba (zobacz sahara farba dekoracyjna) aplikowana jest w paru warstwach, by produkt był bardziej wytrzymały. Do wykonania szablonu używa się różnych materiałów|wykorzystuje się rozmaite materiały. Uzależnione jest to w większości przypadków od oczekiwanego efektu i od typu i wymiarów obrazka. Istotny jest również typ nawierzchni, gdzie nadruk ma się znaleźć i jej forma.

Mnóstwo artykułów na: .

Źródło: