W jaki sposób wybrać dobrą herbatkę?

Na naszym rynku wybór herbatek jest dość wielki i z każdym rokiem się powiększa. Oprócz herbatki w torebkach coraz to ogromniejszą wziętością cieszą się herbatki sypane. Możesz je zakupić nie jedynie w supermarketach, lecz także w hrebaciarniach a także w specjalistycznych marketach herbacianych (stacjonarnych a także on-line).
Ażeby z owej bogatej oferty wybrać, to, co najlepsze powinno się mieć pojęcie, jak muszą wyglądać liście poszczególnych rodzajów herbat.

Sałatka z szynką dębową

Autor: ZM Pekpol
Źródło: ZM Pekpol
Na co kierować uwagę? Herbata zielona – jej listki winny mieć kolor od srebrzystego do ciemnozielonego, najodpowiedniej z poblaskiem. Im jaśniejsza barwa listków, tym lepsza herbatka. Jeśli chodzi o stopień zwinięcia listków, to trudno tutaj sformułować bezsporne zasady, albowiem sposoby zwijania różnią się w zależności od gatunku herbaty, najczęściej jednak dokładne skręcenie wskazuje wynajem sali konferencyjnej warszawa dużą jakość herbatki. Herbata czarna – jej listki muszą mieć odcień czarny z błyszczącym odcieniem pomarańczowym, atramentowym albo czerwonym. O złej jakości herbatki świadczy matowy szarawy, kolor – takowa herbata została w procesie wytwórczym wyjałowiona z soku.
Czerwona herbata – najlepsze herbaty (Qualia-Shop) posiadają charakterystycznie zabarwione brzeżki listków. Biała herbatka – jej liście powinny mieć jasną, srebrzystą barwę i delikatny puszek. Prócz wyżej wyszczególnionej charakterystyki wyglądu pojedynczych herbat są także uniwersalne reguły odnoszące się do każdego typu herbat. Im wyższa jakość herbatki, tym więcej będzie w niej tak zwanych tipsów.
Herbata Harney and Sons (qualiashop.pl) ma ich wiele. Tipsy są to młode pąki liściowe, które zawierają wyjątkowo wiele aromatu, zatem ich obecność znacząco powiększa zalety smakowe naparu.