wieloaspektowa treść książki Nieśmiertelni napisanych przez Severskiego

Stajemy się społecznością, która czyta coraz mniej. Odpowiednia lektura ujmuje i aktywizuje myślenie. Czytanie rozwija biegłość wysławiania się i daje wielką przyjemność.

Nieśmiertelni Severskiego to jedna z trylogii byłego oficera wywiadu.

Sprawdź ten artykuł, to także jest świetny artykuł (http://kabaretranczo.com.pl/historia-polskiego-kabaretu/) opisywanego problemu. Nie wahaj się i kliknij a z pewnością nie pożałujesz.

Powieść jest wielowątkowa. Wątki przeplatają się, posiadając z początku nieklarownie wskazane punkty łączne. Przedstawiciele wywiadu angażują się w poważną akcję w Teheranie, gdzie powinny zapobiec sporowi zbrojnemu, być może na skalę światową – .

Wątki toczą się z początku każdy własnym torem. Śledzimy wypadki oczami kilku osobowości, monitorując nie tylko ich działanie na gruncie zawodowym, ale i liczne dezorganizacje w życiu prywatnym. Niełatwo połapać się od razu we wszystkim, powoli wkraczamy jednakże w nastrój wypadków, w wypadku których komplikacje wydają się być chlebem codziennym.
Powieść jest energiczna, wielopłaszczyznowa, pełna wyrazistych osobowości i gwałtownych zwrotów akcji. To dobry thriller, osadzony w świecie wywiadowców, napisany pod kątem przewidywań dzisiejszego czytelnika. Nie brakuje w nim żartu, zwykle zabarwionego ironią, a czasem szyderstwem. Realność jest w niej wymieszana z urojeniem, realizm z fantazją, przynosząc w rezultacie atrakcyjną lekturę.
W powieści Nieśmiertelni Severskie agenci wywiadu polskiego nie pracują, lecz służą, nie oglądając się na życie osobiste, zdrowie, finanse.

Blokują ich oczywiście nieprofesjonalni szefowie i politycy, którzy niczego nie rozumieją. Spora część postaci w powieści jest ciekawa, przez co książkę jako powieść sensacyjną i szpiegowską czyta się z wielką radością.