Rustykalny klimat w altance ogrodowej dzięki funkcjonalnym meblom z technorattanu

Prawidłowo wybrane meble ogrodowe mogą zmienić niemal każdą altankę ogrodową w przytulne i wygodne miejsce do spędzania wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Nabywając meble trzeba jednakże zwrócić uwagę nie tylko na ich zewnętrzny wygląd, lecz również na wytrzymałość. Jeżeli zależy nam na długiej żywotności produktów, technorattan pozostaje najkorzystniejszym wyborem.

meble ogrodowe

Źródło: pixabay.com
Technorattan to syntetyczne tworzywo wykonane z polietylenu, które wyróżnia się niezwykłą wytrzymałością i dłuższą żywotnością – jest on odporny na wilgotność, promieniowanie UV i działanie szczególnie niskich i wysokich temperatur. Materiał ten nie płowieje wskutek słońca, a także nie jest podatny na mechaniczne uszkodzenia. Wykazuje on elastyczność i z łatwością wytrzymuje nacisk dużej siły, bez obawy o wystąpienie nieestetycznych rys i pęknięć. Jeżeli więc interesuje nas wyjątkowo trwała sofa technorattan to tworzywo, które powinno nas zainteresować. Następną korzyścią technorattanu jest jego wymiar ekologiczny.

Materiał ten świetnie nadaje się do ponownego wykorzystania oraz do poddania procesowi recyklingu, a podczas jego produkcji nie tworzą się niekorzystne dla przyrody odpady. Technorattan nie posiada w swoim składzie żadnych substancji toksycznych czy szkodliwych dla zdrowia, co umożliwia spokojne używanie go w pobliżu dzieci i w kontakcie z jedzeniem. Pielęgnacja technorattanu jest szczególnie nieskomplikowana – wystarczy tylko zetrzeć powierzchnię wilgotną ściereczką, aby bez problemu zetrzeć kurz i inne zabrudzenia. Stylowa, technorattanowa plecionka będzie się niebanalnie prezentować w zestawieniu z innymi materiałami – np.

Przypinam tu mój link do nowej witryny. Myślę, że zapragniesz przejrzeć ostatnie wpisy, jeżeli zaciekawiły Cię te znajdujące się na tej stronie.

z drewnem czy skórą – tworząc meble, które cechują się jeszcze większą funkcjonalnością i elegancją.

ogród

Autor: Nick
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo wszystkich tych korzyści technorattan ciągle nie cieszy się zbyt wielkim powodzeniem. Przyczyną tego jest przede wszystkim wysoki koszt produktów wytworzonych z tego materiału. Uwzględniając Jednakże ich żywotność cena wcale nie jest nieadekwatna, dlatego też warto rozważyć zakup mebli z technorattanu. Jeśli interesuje nas wytrzymała, a równocześnie stylowa sofa technorattan to jedyny prawidłowy wybór. Dodatkowo widoczny w technorattanowych meblach styl retro z pewnością nigdy nie przestanie być modny.