Zaproszenia na ślub

Decyzja o wyborze zaproszeń ślubnych to coś więcej niż tylko zawiadomienie gości o tym kto, kiedy, gdzie i dlaczego. Unikalne zaproszenia ślubne muszą dać osobom zaproszonym wyobrażenie czego powinny się spodziewać po planowanej uroczystości. Jeżeli zdecydowaliście się wziąć ślub i posiadacie wyobrażenie jak ten specjalny dzień musi wyglądać, już dzisiaj pomyślcie o zaproszeniach ślubnych dostosowując ich styl do planowanego wydarzenia.

Zanim zaczniesz projektować bądź też wybierać swoje wymarzone zaproszenia wybierania swoich wymarzonych zaproszeń, zrób listę gości. Da Ci to informacje, ile faktycznie zaproszeń musisz zamówić. Zastanów się, co chcesz aby Twoi goście wiedzieli o planowanej uroczystości. Na pewno muszą znać, lokalizację oraz datę. Większość wykonywanych w naszej firmie zaproszeń posiada prośbę o potwierdzenie przybycia z wyznaczoną datą, do której potwierdzenie powinno nastąpić. Dobrym zwyczajem jest również dodanie do zaproszenia mapy dojazdu na miejsce planowanej uroczystości.

Wesele pod namiotem

Autor: county marquees
Źródło: http://www.flickr.com

Większość przyszłych małżonków dodaje do swoich zaproszeń wiersz. Około 70% przygotowywanych przez nas zaproszeń zawiera również co najmniej jedną prośbę do Gości, w których Państwo Młodzi z wyczuciem podpowiadają co sprawiłoby im większą radość: podarowanie prezentu rzeczowego czy wręczenie koperty z gotówką. Szczególnie często zdarzają się prośby w sprawie kwiatów, które młodzi dostają od swoich Gości. Zamiast kwiatów młodzi proszą o podarowanie czegoś praktyczniejszego, np. wina. Wspomniane sugestie mocno zakorzeniły się wśród młodych par i na pewno nie są postrzegane przez gości jako niegrzeczne, istotne jest aby zostały przedstawione w formie żartobliwego wierszyka, tak aby goście nie poczuli się przymuszani.

Przeanalizuj swój budżet jaki jesteś w stanie przeznaczyć na zakup zaproszeń ślubnych. Koszt projektowanych na indywidualne zamówienie zaproszeń na ślub kształtuje się w zakresie 1,5 – 5 zł i w dużej mierze zależy od zastosowanych materiałów oraz technik za pomocą których zaproszenie jest wykonywane.Zaproszenia na ślub można znaleźć w sklepach papierniczych, hurtowniach zaopatrujących kwiaciarnie, specjalistycznych sklepach z akcesoriami ślubnymi oraz drukarniach. Z ofertą producentów zaproszeń można się także zapoznać w trakcie wystaw branży ślubnej. Można je również kupić za pośrednictwem Internetu (tutaj).

Masz ochotę zgłębić więcej na prezentowany wątek? To świetnie, gdyż pod linkiem akumulatory do samochodów osobowych odnajdziesz fascynujące informacje, które Cię wciągną.

Odnajdziesz tam najszerszą grupę produktów w promocyjnych cenach.

Zaproszenia wysyłamy lub dostarczamy osobiście minimum na 6-8 tygodni przed datą ślubu. Dobrze jest jednak rozdać zaproszenia na 3 miesiące przed weselem, aby goście mogli się stosownie przygotować. Warto także zapewnić większą liczbę zaproszeń. na wypadek pomyłki przy wpisywaniu danych personalnych gości lub nieplanowanego rozszerzenia listy osób zapraszanych.

Twoje zaproszenia mogą wskazywać na temat imprezy. Przy podejmowaniu decyzji trzeba wziąć pod uwagę kolor i gramaturę papieru, rodzaj czcionki, rozmiary zaproszenia oraz ogólną jego formę. Pamiętaj, że zaproszenia ślubne ręcznie robione powinny dać gościom pierwsze wyobrażenie o planowanej uroczystości.