Żeby przechowywać duże ilości rzeczy, niezbędne są szafy i regały

Najprościej mówiąc regały to konstrukcje składające się ze zróżnicowanej ilości półek, służące do składowania różnorodnych towarów. Regały bywają produkowane z rozmaitych materiałów, wśród których na pierwszym miejscu stoją takie jak drewno i stopy metali.

regał

Autor: Aleksander Lucis
Źródło: DuPont™ Corian®
Rozmiar regału i materiał wykonania zależeć będą przede wszystkim od rodzaju pomieszczenia, w jakim regał się znajduje, a co za tym idzie od typu składowanych ładunków. Każde tworzywo ma bowiem swoje zalety. Na przykład regały wykonane z metali bardzo korzystnie sprawdzają się w pomieszczeniach magazynowych dzięki swojej dużej wytrzymałości oraz dużej nośności pojedynczych elementów. Oprócz tego regały magazynowe (Linde – wózek kompletacyjny) nie muszą spełniać warunków estetycznych, kładzie się w nich nacisk przede wszystkim na praktyczność. Także przykładowo regały magazynowe (regały magazynowe od nedcon.pl) będą miały dużą wytrzymałość przy skromnym wyglądzie. Za to regały wykorzystywane w miejscach zamieszkania mogą być na przykład drewniane, ponieważ w mieszkaniach kładzie się duży nacisk na wygląd elementów wyposażenia.

Regały wykonane z tworzyw sztucznychJuż wiele lat temu na świecie doceniono korzyści z wykorzystywania tworzyw sztucznych. Popularny plastik, jako tworzywo ogromnie lekkie i podatne na kształtowanie błyskawicznie stał się bardzo popularny. Wykorzystano go więc także do produkowania regałów. Tego typu meble wykorzystywano niezwykle powszechnie w latach 90. minionego stulecia i można było je znaleźć w wielu domach. Zazwyczaj złożone są z wielu różnych modułów, które łączone są ze sobą w dowolny sposób stwarzając różnorodne formy. Dzięki niewielkiej masie tworzywa meble tego rodzaju są bardzo mobilne.

Regały paletowe

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com
Regały w bibliotekach
Regały są niekiedy także łączone z instytucjami takimi jak przykładowo wypożyczalnia książek. W tej instytucji za pomocą regałów wykorzystywane są książki i pozostałe dokumenty będące w zbiorach. Dzięki użyciu regałów książka jest nie tylko łatwa do znalezienia, ale również korzystnie widoczna. W bibliotekach stosuje się różne typy regałów, przykładem może być wyposażenie magazynów, tutaj:. Odmienny rodzaj stosowany jest w magazynach w bibliotece, tam zazwyczaj stosuje się regały zamknięte, które są przy tym przenośne. Dzięki temu odnalezienie potrzebnej pozycji w magazynie jest raczej łatwe.