Biustonosze, szlafroki i obuwie, czyli tajemnice kobiecej szafy?

Szafka kobiety – to temat zwany rzeką, nawet morzem. Szczególnie dla części męskiej populacji. Przeważnie bywa tak, że kobiety wolą mieć sporo ubrań, podzielonych według sposobności ich użytkowania. Bielizna, część na ubrania z codzienności, fragment szafy z sukienkami wieczorowymi, półka od biżuterii, szafka od butów (także przeznaczonymi na różne okazje). Spora ilość.

Szlafrok damski

Autor: Lingerie
Źródło: http://www.jagna.pl
Sektor bielizny to część najintymniejsza, do której dostęp jest ściśle chroniony przez każdą panią nade wszystko. Nie pozwala się na podglądanie zawartości nawet mężom czy partnerom życiowym – w tej kwestii (także panowie) zwyczajnie nie chcą wpuszczać nikogo z zewnątrz. Bez znaczenia czy elementy wyjątkowo osobiste (biustonosze duże rozmiary, majtki, stroje kąpielowe, tampony) ujrzały już światło dnia u partnera, czy wciąż ma on do nich zamknięty dostęp (zobacz: oferta i galeria produktów). Wstyd, niechęć do nadmiernego przyzwyczajenia najbliższej osoby do garderoby z bielizną – „blokujemy” dostęp do niej co najmniej z kilku przyczyn.

Zainteresował Cię nasz wątek? Zatem najedź na link do serwisu zestaw startowy do yerba mate i ciesz się kolejnymi tekstami. W razie jakiś wahań – pisz do nas.

Tak po prostu jest i pozostaje pogodzić się z podobnym stanem rzeczy.

Z ubrań bliższych ciału, ale łatwiej dostępnych można wyróżnić szlafrok damski. Korzystamy z niego przeważnie po wykąpaniu się (z racji tego że jest ciepły, wygodny, stanowi jedno ubranie), ale też w chłodne dni, gdy można się nim owinąć. Pomyślnie zastąpi koc, nieprzystosowany przecież do ludzkiego ciała. W szlafroku oglądniemy ulubione filmy, przeczytamy ulubione książki, wypijamy wieczorne kawy. Jest to ubiór na chwilę – najczęściej po wspomnianej kąpieli – dlatego powinien być delikatny dla skóry. Ma działania kojące, wielu z nas zdarzało się zasnąć w szlafroku, choć siedzieliśmy na fotelu wieczorną porą.

Gorset wyszczuplający

Autor: MITEX
Źródło: http://www.jagna.pl
Szlafrok to zatem ubiór na chwilę, przesiadujemy w nim moment, by potem ubierać się w ubrania do spania, czyli piżamy. To kolejne z bliskich ciału, niemniej intymnych ubrań, które zakładamy po kąpieli w większości na nagie ciało. Z elementów do skóry pozostają jeszcze kołdry i poduszki – towarzysze nocnego snu. To dzięki ich właściwościom wyciszamy się i zapadamy w sen po intensywnym dniu. Nie tylko z tych powodów powinny być delikatne i czyste. Niespełnienie tych wydawałoby się oczywistości przyczynia się do pogłębiania bezsenności i problemów z wyciszaniem się po trudach dnia.