Co ciekawego może zaoferować Łódź odwiedzającym to miasto, gdzie można tam zrobić najlepsze zakupy.

Jednym z większych miast w Polsce jest Łódź, i choć nie może poszczycić się tak bogatą historią jak Kraków, Warszawa czy Poznań, to może sporo zaoferować. Tak naprawdę aktualna historia Łodzi rozpoczyna się w dwa wieki temu, kiedy to podjęto decyzję że miasto to będzie przemysłową stolicą. Przez długie lata Łódź kojarzona była przede wszystkim z włókienniczym przemysłem, jaki w dalszym ciągu dobrze się tam trzyma, lecz oprócz tego w mieście tym funkcjonują bardzo nowoczesne wytwórnie sprzętu komputerowego, AGD i RTV.

Zakupy w sieci

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętać też trzeba, że w Łodzi znajduje się jedno z największych w naszym kraju centrów handlowych, a drugie jest już od pewnego czasu w planach. Wspomnieć też należy o położonym bardzo blisko tego miasta Tuszynie, który jest znany w Polsce z wielkiego targowiska, na jakim można kupić w zasadzie wszystko co się chce. Dlatego też to miasto zaczyna coraz częściej gościć turystów, którzy je odwiedzają głównie aby zrobić zakupy – porównaj ceny produktów.

Obecnie zakupy w Łodzi to w pierwszej kolejności dwie ogromne galerie handlowe, czyli Galeria Łódzka oraz Manufaktura. Manufaktura uważana jest za największe centrum rozrywkowo-handlowe w Polsce, wybudowane zostało prawie dziesięć lat temu na terenie starej fabryki. Powierzchnia centrum wynosi prawie trzydzieści hektarów, na których znajduje się centrum rekreacji i rozrywki z nowoczesnym kinem i ścianką wspinaczkową, kompleks kulinarny a także kulturalny – sprawdź ceny na Ceneolokalnie.pl.

Dopełnieniem całości jest bardzo duża przestrzeń do handlu, którą wynajmuje blisko trzysta sklepów ze wszystkich branż.

Jeżeli sądzisz, że rozważana tutaj tematyka jest warta uwagi, zobacz oprócz tego więcej na portalu (http://www.pizzahut.pl/), który też publikuje tego typu materiały.

Dzięki tak ogromne propozycji w Manufakturze można kupić w zasadzie wszystko, czego się będzie potrzebować. Wielu klientów robi także zakupy w Galerii Łódzkiej, także położonej na terenach pofabrycznych, choć sam budynek jest całkowicie nowy, oddany do użytku w roku 2002. Powierzchnia całej galerii to blisko 50 tysięcy metrów kwadratowych, na jakich jest otworzonych około 170 sklepów z różnych branż, banki oraz kawiarnie, bary i restauracje.