Jak wygląda rynek zakupów w stolicy naszego kraju, jakie są najbardziej popularne galerie handlowe.

Warszawa jako stolica Polski jest również miastem, w którym znajduje się ogromna ilość sklepów i butików. Tak naprawdę to prawie wszystkie znane marki zaczynają działalność w naszym kraju właśnie w Warszawie, co zresztą jest zupełnie zrozumiałe. Tak naprawdę wybierając się na zakupowe szaleństwo do Warszawy warto zarezerwować sobie przynajmniej dzień od rana do wieczora, a jeśli ktoś będzie miał takie możliwości, to dwa albo trzy będą jeszcze lepsze. Niestety sporo czasu straci się przy tym przy jeżdżeniu z miejsca na miejsce, raz że odległości pomiędzy poszczególnymi galeriami niekiedy są dość duże, a poza tym w środku dnia duże korki na wielu trasach. Z tego też powodu jeżeli ktoś faktycznie będzie chciał odwiedzić wszystkie warte odwiedzenia miejsca, to musi znaleźć jakiś przytulny hotel z dobrym dojazdem i załatwić sobie kilka dni wolnego w pracy. Przed wyruszeniem na zakupy w Warszawie należy też zastanowić się, co właściwie chce się kupić i wykonać chociażby pobieżny plan jazdy po sklepach.

zakupy

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com

Warszawski handel koncentruje się przede wszystkim w największych galeriach handlowych. Powinno się odwiedzić także centrum miasta, w szczególności ulice Marszałkowską, Chmielną i Nowy Świat, tam można znaleźć sporo interesujących butików i sklepów jeśli chcemy kupić np. coś jak produkty z Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na zakupowej mapie Warszawy stały się Złote Tarasy, ta właśnie galeria ma więcej niż dwieście różnych sklepów, a jej ogromną zaletą jest to, że położona jest bardzo blisko dworca.

Jeżeli zaintrygowała Cię ta kwestia, szybko sprawdź link kurtyna powietrzna elektryczna a poznasz znacznie większą ilość informacji, które na pewno wywołają na Twojej twarzy śliczny uśmiech.

Następnym etapem może być Arkadia, w chwili obecnej jest to chyba największa galeria w naszym kraju, można tam kupić towary największych marek na świecie, nawet . Jako ciekawostkę można pokazać, ze oferta Arkadii została podzielona na parę działów, a sklepy z każdego z nich położone są obok siebie, co bardzo ułatwia zakupy. Poza wymienionymi galeriami warszawiacy i goście często też robią zakupy w Atrium Reducie, Blue City albo Galerii Mokotów, ale poza tym w zasadzie w każdej dzielnicy zlokalizowane są mniejsze sklepy, w jakich także można trafić na ciekawe towary.