
Zadaniem dowolnego płatnika podatków jest regularne uiszczanie zobowiązań względem Urzędu Skarbowego, lecz wyłącznie do wymaganej kwoty, jaka jest podyktowana przepisami prawa.

Źródło: http://www.flickr.com

Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli wpłacona przez nas kwota jest większa, to należy się nam zwrot wpłaconej nadwyżki.
Jest to nasze konstytucyjne uprawnienie – zwrot podatku przysługuje nam wtedy, gdy wpłaciliśmy podatek nienależny albo większy od wymaganego. Tego typu zwrot należy się nam dla przykładu wtedy, gdy nasz zwierzchnik pobrał od nas i potem wpłacił do US zaliczkę na podatek od dochodów większą, niż było to konieczne nakazami prawa. Ponadto jeśli zaliczki na podatek od dochodów (PIT) były pobierane z uwzględnieniem większej składki, a w danym roku podatkowym nasze zarobki okazały się w mniejszej wysokości niż 85,528 złotych, to także przysługuje nam wymieniony zwrot.
Ten tekst jest niesłychanie zajmujący? Jeżeli tak, to sprawdź także inne polecane (http://pieczatki.pl/katalog-produktow/pieczatki-imienne-podpisowe/) treści, ponieważ wydają się być równie ciekawe oraz pochłoną Cię kompletnie.
Jest on wykonywany przez Urząd Skarbowy na dwa sposoby. Ten, który będzie użyty w naszym wypadku jest zależny wyłącznie od nas. Mógłby być to przelew na zaproponowany przez nas rachunek w banku albo wypłata w postaci gotówki.
Niezbędny jest Ci link referencyjny, który będzie miał sporo rzetelnych wątków? Zachęcamy zatem do naszej kolejnej witryny.
Można by ją uzyskać w kasie US lub przekazem pocztowym, jednak wtedy kwota zwrotu będzie zmniejszona o koszt ewentualnego przekazu pocztowego.
Zwrot naszego nadpłaconego opodatkowania jest realizowany przez fiskusa zawsze w czasie do 90 dni od dnia rozliczenia. Należy mieć w pamięci, że zwrot podatku tyczy się nie tylko PIT, lecz także innych rodzajów podatków, przykładowo CIT. Osoba, która ubiega się o zwrot podatku, powinna wystąpić do US z wnioskiem o rozpatrzenie nadpłaty.
Tego typu pismo powinno posiadać wszystkie dane teleadresowe płatnika podatków i oddziału Urzędu Skarbowego, w którym była złożona błędnie wypełniona deklaracja. Ponadto trzeba naturalnie określić sumę nadpłaty i dokładnie przedstawić okoliczności prowadzące do oddania wniosku.
Najnowsze komentarze