Jak urządzić łazienkę? Jakie umeblowanie nabyć, w jaki sposób ją wyposażyć?

Łazienka to miejsce wyjątkowe. Dobrze, żeby była miejscem gustownym, ale jednocześnie funkcjonalnym. Bardzo istotne jest, by meble łazienkowe były wytrzymałe i funkcjonalne. Wyposażenie łazienki jest narażone na przeróżne czynniki, między innymi wysoką temperaturę, wilgoć. Źle dopasowane meble pod ich wpływem ulegać puchnięciu lub rozwarstwieniu. Warto wiedzieć, że, wbrew pozorom, drewno idealnie sprawdza się w łazienkach, oczywiście tylko jeśli jest polakierowane, co zabezpiecza je przed oddziaływaniem wilgoci. Zanim przystąpimy do zakupów, musimy szczegółowo pomierzyć nasze pomieszczenie. Z rezultatów, jakie przyniesie remont czy metamorfoza naszej łazienki, będziemy korzystać przez długi okres, więc warto zadbać o każdy szczegół.

zakupy

Źródło: paceinfonet.org
Planowanie i zakupy warto zacząć od armatury. Gdy ją zainstalujemy możemy bowiem dokładnie ocenić, ile miejsca do zagospodarowania zostało. Warto nadmienić, iż zlew zaleca się kupować wespół z szafką, która ma być umiejscowiona pod nim, oczywiście, o ile taka opcja nas interesuje. Rynek proponuje szeroki wachlarz jeśli chodzi o meble łazienkowe. Możemy postawić na produkty wytworzone ze szkła, drewniane czy wytworzone z metalu. Do wyboru mamy szafki sprawdzające się pod umywalką, szafki wiszące oraz stojące. W zależności od gustu istnieje opcja mebli z szufladami, półkami czy drzwiczkami. Powinno się dokładnie zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemyi oczekujemy od tego pomieszczenia. Nieduża łazienka optycznie się powiększy dzięki szafkom wyposażonym w lustra. Musimy wszystko tak zaplanować, by w czasie porannej toalety można było sprawnie przygotować się do wyjścia.

Wizualizacja łazienki, umywalka

Autor: Agnieszka Bykowska
Źródło: http://bykowskaagnieszka.wordpress.com/
Jeśli mamy do dyspozycji większe pomieszczenie to dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w dwa zlewy, dwa lustra, dwie szafki – w przypadku par, małżeństw możliwe jest, na przykład, równoległe wykonywanie porannej toalety. Wreszcie, pamiętajmy, że łazienka to także przestrzeń, w której powinniśmy mieć możliwość zrelaksowania się. W związku z tym, oprócz funkcjonalności pomieszczenia, bardzo duże znaczenie odgrywa stylistyka. Postawmy na taką, która fantastycznie współgra z oczekiwaniami i wizjami