Jak urządzić swoje cztery kąty, wykorzystując obrazy

Każdy, kto stawia na kupno własnego mieszkania pragnie, aby było ono wykończone po prostu perfekcyjnie. Troska o niewielki nawet element sprawia, że stworzyć można autentyczne królestwo. Wszystko po to, aby w mieszkaniu żyło się nam naprawdę bardzo przyjemnie. Wśród elementów, które mogą znaleźć się we własnym M bez wątpienia znajduje się sztuka. Różne obrazy i rzeźby to doskonały wybór, jeśli mieszkanie ma być naprawdę stylowe.

ściana z obrazem

Autor: katsrcool (Kool Cats Photography)
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto decyduje się na obrazy powieszone na ścianie we własnym mieszkaniu powinien pamiętać, że ich wybór nie jest sprawą prostą. Muszą one świetnie współgrać ze stylem mieszkania oraz pomieszczenia, w którym mają być wykorzystane. Tylko bowiem wówczas będą tworzyły doskonałą całość. Każdy, kto ciekawy jest propozycji aranżacyjnych, może wpisać w wyszukiwarce internetowej takie hasła, jak „obrazy kwiaty” czy „obrazy abstrakcja”. Bardzo szybko można uzyskać tym sposobem przynajmniej kilkadziesiąt wyszukiwań, które mogą być świetną inspiracją dla wykończenia własnych czterech kątów. Posiadacze mieszkań z nutką nowoczesności nie powinni raczej decydować się na tradycyjne obrazy. Abstrakcja będzie w ich przypadku wyborem o wiele lepszym – przeczytaj informacje. Obrazy umieszczone są na przykład geometryczne kształty to świetny wybór do wnętrz, w których umieszczone na przykład wykonane z metalu meble. We wnętrzach nowoczesnych świetnie prezentują się również drukowane obrazy abstrakcja zaś jest tu idealna. Ci natomiast, którzy urządzili swoje mieszkanie w stylu rustykalnym nie powinni stawiać na abstrakcyjne obrazy. Kwiaty czy pejzaże będą w ich przypadku korzystniejszym wyborem. Godną uwagi propozycją są także ręcznie malowane obrazy. Kwiaty w tym wypadku są świetnym wyborem. Wybór dzieł malarskich jest dzisiaj zaskakująco duży. W różnych galeriach, a nawet zwykłych sklepach znaleźć można doskonale wykonane reprodukcje najbardziej rozpoznawalnych obrazów, które wyszły spod pędzla cenionych i uznawanych we wszystkich krajach świata artystów. Przykładem mogą być między innymi dzieła takich malarzy, jak Leonardo da Vinci, Van Gogh czy Jacek Malczewski. Ten ostatni jest doskonałym polskim malarzem, który pochodzi z Radomia. Jego obrazy doceniane są nie tylko w naszym kraju.

obraz Van Gogha

Autor: pds209
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na obrazy we własnym mieszkaniu, trzeba także pamiętać, aby ich rozmiar materac 90×200 dobrać do rozmiaru pomieszczenia. W małym pokoju, w którym nie ma za wiele miejsca, wielki obraz w ciężkiej ramie nie będzie wyglądał korzystnie. Może natomiast dawać wrażenie przytłoczenia i wizualnie pomniejszać jeszcze bardziej już i tak zbyt małą przestrzeń. W wielkich pokojach małe obrazy z subtelnymi ramami mogą natomiast okazać się w ogóle nie zauważone. Zginą one w dużej przestrzeni. Decydując się na obraz, zawsze należy więc pilnować zasady złotego środka, która świetnie sprawdza się także w tym przypadku. Obrazy w mieszkaniu mogą być wspaniałą dekoracją i uzupełnieniem wnętrza. Powinno się tylko wybierać je naprawdę mądrze – Demur.