Jak zadbać o zwierzęta domowe? Co musimy kupić?

W większości naszych mieszkań znaleźć można zwierzęta domowe. Najczęściej są to psiaki. Inne osoby stawiają na kocury. Nie brakuje także osób, które stawiają na świnki morskie bądź chomiki. Niezależnie od tego, na jakie zwierzę stawiamy, musimy pamiętać o tym, by odpowiednio o nie dbać. Jednym z elementów dbałości o trzymane w domu zwierzęta jest podawanie im odpowiedniej karmy. To za jej sprawą nasze zwierzaki są zdrowe, pełne energii oraz mają wyjątkowo ładne futro.

pies

Autor: Marc Dalmulder
Źródło: http://www.flickr.com
Chcąc zagwarantować swoim zwierzętom właściwe pożywienie, można postawić na produkt, jakim jest karma Brit Premium, o której więcej tutaj: . Dostarczy ona wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz mineralnych. Karma Brit Premium to doskonały wybór, jeśli zależy nam na tym, aby czworonogi naprawdę dobrze się czuły. Należy pamiętać, by dostosowywać karmę do rodzaju szwierzęcia, które posiadamy w domu. Zupełnie inaczej żywimy psiaki niż chomiki. Istotne jest też, żeby karmę dopasować do wieku rozwojowego stworzenia. Inaczej jedzą dorosłe już stworzenia, a inaczej młode osobniki.

Niezwykle ważna jest również profilaktyka chorób! Decydując się na wzięcie do domu pupila, zawsze trzeba wiedzieć o tym, aby zapobiegać powstawaniu najróżniejszych chorób. Przede wszystkim trzeba dopilnować, aby psiaki oraz kociaki zaszczepione zostały na wściekliznę. Jest to jedno z bardziej znaczących szczepień, które chroni nie tylko czworonogi, ale również ich właścicieli. Wścieklizna jest dla ludzi chorobą śmiertelną. Tak samo jest w przypadku zwierząt – psiaka lub kota, który zaraził się wścieklizną trzeba zawsze uśpić. Takich zdarzeń lepiej unikać.

Czy rozpatrywana kwestia żywo Cię zainteresowała? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także (https://www.zielonalapka.com/pl/c/ODSTRASZACZE-CHEMICZNE/106) pokrewne teksty.

Każde zwierzę musi być także chronione przed pasożytami.

Ważna jest profilaktyka przeciwpchelna – sięganie po specjalne obroże jest najkorzystniejszym wyborem. W sezonie letnim stosować trzeba preparaty na kleszcze (SuperZooMarket). Preparaty na kleszcze chronią przed inwazją tych groźnych robaków, które mogą powodować na przykład odkleszczowe zapalenie opon mózgowych.

Jeśli zafascynował Cię omawiany temat, to odsyłam tam – w tamtym miejscu znajdziesz ciekawe informacje, które są dokładnym opisem tego zagadnienia.

Środki te mają zazwyczaj postać obroży takich, jak te, które wykorzystywane są w przypadku profilaktyki przeciwkleszczowej. Działają skutecznie, ale trzeba pamiętać o tym, by co jakiś czas wymieniać obrożę na nową. Zdecydowana większość z nich zapewnia ochronę przez okres maksymalnie pół roku.