Jakie kubki termiczne byłyby najlepsze oraz z czego mogą zostać one wykonane?

Niezwykle popularnym elementem wyposażenia wśród turystów jest specjalistyczny kubek termiczny, który jest w stanie utrzymać ustaloną temperaturę naparu przez dosyć znaczny okres czasu.

Aktualnie w handlu dostępnych jest bardzo dużo modeli, które znacznie różnią się m.in. jakością wykonania.
modele

Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman – Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
Reklama

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcjonuje kilka rodzajów kubków termicznych, które odróżniają się od siebie budową ścianek czy mechanizmem zamykającym. Są typy zawierające ustnik albo takie, które posiadają odkręcaną górną część kubka. Wersje zawierające ustnik są idealne dla osób pragnących uprawiać różne dyscypliny sportowe. Nawet jeżeli będzie on otwarty, to nie ma to dużego znaczenia na szybkość utraty ciepła. Bardzo znany jest w sprzedaży kubek próżniowy, który posiada podwójne ścianki, pomiędzy którymi jest próżnia. Taka konstrukcja sprawia, że w czasie wlewania gorącego napoju, nagrzewa się jedynie ścianka wewnętrzna kubka. Poza tym cechują się one tym, że są niezwykle szczelne.
scyzoryki

Autor: Schweiz-Russland
Źródło: http://www.flickr.com
Pojemniki termiczne mogą być wyprodukowane ze szkła albo ceramiki. Oczywiście najlepszym surowcem na taki materiał jest stal nierdzewna, która gwarantuje największą odporność na działanie czynników np. atmosferycznych. Ciekawym rozwiązaniem mogą być również kubeczki próżniowe dla mniejszych dzieci, a zatem tzw. kubki-niekapki.

Jeśli zainteresował Cię omawiany wpis, to śmiało kliknij ten link – to niezwykle użyteczna strona (https://linde-mh.pl/pl/), która prezentuje zbliżoną tematykę.

Wykorzystany w nich system sprawi, że wykorzystujący taki kubek maluch, nie rozleje zawartości, a więc nie zabrudzi ani siebie, ani też np. ubranka.

Najważniejsze jednak, że uniknie poparzenia. Doskonałe kubki próżniowe powinny utrzymywać ciepło nawet przez bardzo długi czas. Pojemność tego typu kubków może wynosić najczęściej ok. 500 mililitrów.