Jakiego rodzaju nietypowe rozrywki są obecnie do dyspozycji, czym się charakteryzują pokoje typu escaperooms.

Ludzie od wieków szukali rozrywek, nawet w czasach starożytnych wiedziano, że jak się ktoś dobrze wybawił, to przekładało się to na jego zadowolenie. Barbarzyńskie igrzyska z tamtych lat zamienione zostały na znacznie mniej brutalne ich odpowiedniki.

Wielu osobom może się wydawać, że w tej kwestii wymyślono już wszystko, co było do wymyślenia, ale jak się okazuje, da się jeszcze czymś ciekawym zaskoczyć. W ostatnim czasie na przykład niezwykle modne są pokoje ucieczki, wyrastają one jak grzyby po deszczu we wszystkich większych miejscowościach w Polsce- Idea tej zabawy jest bardzo prosta. W odpowiednio przygotowanym pomieszczeniu zamyka się grupkę ludzi, których zadaniem jest opuszczenie miejsca w ustalonym czasie poprzez rozwiązanie znajdujących się tam zagadek. Przeważnie to będzie między 45 minutami a godziną, lecz w razie konieczności ten czas da się przedłużyć, jeśli uczestnicy są bliscy ukończenia. W zależności od rodzaju pokoju w zabawie może brać udział kilka osób, ale wszystko zaplanowane jest w taki sposób, żeby nawet dwoje uczestników poradziło sobie ze skończeniem zadania.

Znak zapytania

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Aby opuścić escaperooms Gdańsk konieczne będzie rozwiązanie zagadek znajdujących się w środku i znalezienie wyjścia. Co jak czasem się może okazać wcale nie jest łatwe, bo projektanci takich miejsc mają dużo sprytu i kreatywności. Każdy pokój będzie utrzymany w odmiennej stylistyce, każdy posiadał będzie swoje indywidualne łamigłówki i tajemnice, więc w każdym przypadku będzie dużym wyzwaniem. Bardzo dużą zaletą tego typu miejsc jest to, że bawić się w nich można w grupie. Wręcz jest wskazane, żeby taką próbę podjąć z przyjaciółmi lub znajomymi, bo w niejednym pokoju do wyszukania wyjścia będzie konieczna praca zespołowa. Dodatkowym czynnikiem, który znacznie utrudnia znalezienie rozwiązania, jest powieszony na ścianie zegar, który odmierzając bezdusznie czas powoduje stres i nerwy pośród uczestników.

Bez zwłoki zobacz na stronie (www.eccoholiday.com/p/bulgaria-zlote-piaski) podobne posty. Tam także zobaczysz coś ciekawego, gdyż proponuje ona zbliżoną problematykę.

Jeśli uda się wyjść w wyznaczonym czasie, to na pewno to będzie powód do dumy i zadowolenia, jeśli jednak poniesie się klęskę, to i tak cały pobyt będzie świetną, niezapomnianą zabawą. Szczegółowe informacje przeczytasz pod adresem: