Jakim sposobem dostosować buty na każdą okazję?

W obecnych czasach nastało ogromne rozprężenie obyczajów, to co niegdyś było nie do przyjęcia, dziś jest na porządku dziennym. Oczywiście, nie jest to jakaś bardzo zła tendencja, lecz niekiedy w sytuacjach, które jednak oczekują od nas podstaw savoir-vivre’u czujemy się nieco zdezorientowani.

Bowiem na niektórych szczeblach relacji międzyludzkiej, dalej nieprzychylnie oceniane są odstępstwa od normy. Jak zachować się na spotkaniu firmowym z szefem, lub debiutanckiej kolacji u rodziców narzeczonej? Teraz zajmiemy się jednak kwestią dress code’u – jak dobrać buty do danej sytuacji?

buty, obówie

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli zatrudnieni jesteśmy w branży, w której codziennie kobiety noszą kostiumy a panowie garnitury, powinniśmy dobrać odpowiednie obuwie. Balerinki są jak najbardziej wskazane, o ile tylko dobrze w nich wyglądamy, lecz muszą być one zabudowane. Także w gorące dni, żadna forma odkrytych stóp nie nadaje się do takiego miejsca, zresztą zazwyczaj jest tam zamontowana wentylacja. Jeśli jesteśmy wykładowcą lub nauczycielką, nie mamy wyznaczonego stroju, jednak nietrudno za jego pomocą stracić respekt otoczenia. Pewnie, że czerwone szpilki wyglądają na nodze bardzo atrakcyjnie, jednak raczej nie jest to odpowiednie obuwie dla nauczycielki klas gimnazjalnych.

Kolejnym newralgicznym zawodem będzie zapewne gastronomia. Wielu z nas niekiedy nawiedza restaurację, oczekując na zaserwowanie dania wiele możemy zaobserwować, chociażby ubiór kelnerki. Dlatego właściciele od swoich podwładnych wymagają zazwyczaj nienagannego, czarnego uniformu – bawełniana koszula, zapaska i czarne balerinki.

Ten tekst Ci się spodobał? To odwiedź serwis szpilki do łóżka, a odnajdziesz większą ilość podobnych informacji, które również będą interesujące.

Odmiennie to wygląda w lokalach rozrywkowych czy pubach.

buty sportowe

Autor: Adidas
Źródło: Adidas
Tam, w zależności od profilu miejsca , wymagany jest od kelnerek strój podkreślający ich kobiecość – czerwone szpilki, kusa spódniczka, obcisły top. Wszystko aby zaciekawić klientów. Jeżeli jesteśmy pracownikami poważnej firmy, którzy nie mają styczności z klientem, to i tak musimy się właściwie prezentować. Chociaż nie jest to od nas wymagane, lecz praca na poważnym stanowisku zobowiązuje. Pamiętajmy że biuro to nie ulica, dlatego czerwone szpilki lepiej zostawić w domu. Wybierzmy buty komfortowe i klasyczne, jak balerinki.

Odpowiednie dobranie butów jest bardzo istotne w pewnych branżach. Pewnie, że w większości z nich żaden dress code nie jest wymagany, lecz ludzie mimo wszystko mogą nas ocenić negatywnie na podstawie źle dobranych butów.