Jedziesz na urlop? Spakuj do torby gry planszowe

Wakacje to wspaniały czas, gdy większą część dnia, a często i nocy spędzamy na dworze. Pływamy w morzu, wspinamy się po górach, zwiedzamy, zajadamy się lokalnymi pysznościami i tak zwyczajnie cieszymy się letnią porą. Czasem jednak pogoda robi nam figla i zaczyna padać deszcz.

monopol

Autor: PR Executive
O ile krótka, letnia mżawka nie jest kłopotem, o tyle kilka dni opadów może już naprawdę popsuć nam humor. Jeśli pojechaliśmy do większej miejscowości, zawsze możemy pójść do kina bądź korzystać z innych rozrywek. Co robić w sytuacji, gdy wybraliśmy Mazury albo w góry (buty do wspinaczki) i otaczają nas same lasy, a do najbliższej restauracji jest niemały kawałek? Grajmy w gry planszowe, które zawsze dobrze jest zabrać ze sobą na wczasy, gdyż zapewniają dużo frajdy podczas chłodniejszych dni bądź na wieczór, gdy zmęczeni całym dniem chodzenia chcielibyśmy trochę się odprężyć.

Gry planszowe nie zajmują dużo miejsca, zatem nie powinniśmy borykać się z trudnościami, aby gdzieś je zmieścić. Zwłaszcza sprawdzają się w tym przypadku gry karciane. Sklep internetowy, jaki łatwo znajdziesz w sieci, zaproponuje ci wiele tego rodzaju gier, na przykład zapewniającą emocję grę Jungle Speed czy Time’s Up albo coś dla dzieciaków, m.in. pozycję Śpiąca Królewna, skierowaną do maluszków od ósmego roku życia. Gry karciane nie są drogie i można zabrać ze sobą kilka pudełek, by mieć przyjemność na wiele wieczorów.

Poza grami karcianymi popularne są również gry ekonomiczne oraz najczęściej wybierana w tym przypadku gra Monopoly. Z pewnością większość z nas spędziła wiele godzin na handlu nieruchomościami, próbując osiągnąć jak największe zyski. Propozycji gier jest tak dużo, iż niewątpliwie każdy, kto tylko okaże choć odrobinkę chęci, wyszuka właściwe tytuły dla siebie. Atutem gier planszowych jest również możliwość integracji z sąsiadami z pokoju lub domku obok. Rewelacyjnie jest mieć przyjaciół, z jakimi będziemy mogli spędzić czas, także gdy przestanie padać deszcz.

zabawy

Autor: yoppy
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz już orientujesz się, czego nie może zbraknąć w twoim bagażu podróżnym, niezależnie od miejsca, w które się wybierasz, gdyż zawsze znajdziesz czas na dobrą planszówkę.

Już teraz sprawdź oferty gier w sklepach w Internecie i wspólnie z pociechami albo z partnerem zdecydujecie się na tytuły, w jakie chcielibyście zagrać. Z pewnością masz również jakąś grę w swoim domu, która będzie nadawać się na wyjazd.