Kalibracja alkomatów powinna być prowadzona regularnie. Warto kupić taki sprzęt, który automatycznie informuje o potrzebie przeprowadzenia tego procesu

O bezpieczeństwo na drodze winny dbać nie tylko odpowiednie służby, ale w szczególności sami kierowcy i piesi. Na to bezpieczeństwo, wpływ ma wiele czynników, jednak najważniejsze jest unikanie różnych używek zanim znajdziemy się za kierownicą, które mogłyby spowodować osłabienie naszej orientacji i reakcji w terenie. W związku z tym jak najbardziej sensowne jest stosowanie alkomatów.

Z powodu braku trzeźwości co roku ginie na naszych drogach wiele niewinnych osób. Jak mówi kodeks po spożyciu alkoholu, gdy we krwi jego zawartość wynosi więcej niż 0,5 promila, pozostajemy w stanie nietrzeźwości. Bez alkomatów, kontrola tego typu nie byłaby możliwa. Te bardzo często niewielkie urządzenia, umożliwiają sprawdzenie stanu kierującego i tym samym gwarantują większe bezpieczeństwo na drodze.

Na rynku oferuje się mniej lub bardziej zautomatyzowane alkomaty, tak do użytku przez konkretne służby, jak i do użytku własnego. Warto pomyśleć o zakupie alkomatu na własny użytek, aby na bieżąco kontrolować swoje możliwości jako kierowcy. Z wyborem urządzenia nie będziemy mieć problemu, jako że na rynku gwarantuje się różne modele (przeczytaj szczegóły). Większość z nich jest prosta w obsłudze i nie wymaga szczególnych umiejętności. Jednak wybierając alkomat trzeba pamiętać, że co jakiś czas konieczna będzie jego kalibracja.

ruch uliczny

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Proces o którym mowa, służy przede wszystkim wyzerowaniu pozycji alkomatu, tak by kolejne pomiary były równie precyzyjne, jak zaraz po zakupieniu sprzętu. Kalibracja alkomatów powinna być prowadzona systematycznie. Ułatwieniem w tej sprawie jest kupienie takich urządzeń, które w sposób automatyczny informują o potrzebie zrealizowania tego procesu. Jeśli dostrzeżemy jakieś aberracje w funkcjonowaniu alkomatu czy też naszym zdaniem pomiar (inter instal narzędzia testo) nie jest dokładny pamiętajmy, że zawsze można oddać urządzenie do serwisu, aby je zbadać. W ten sposób będzie można przeanalizować błędy i uregulować urządzenie.

O bezpieczeństwo na drodze należy dbać zawsze i wszędzie i jest to nienaruszalna reguła. Idealnym stanem byłaby sytuacja, że na drogach jeżdżą tylko w pełni świadomi kierowcy, jednakże najczęściej tak nie jest. Dlatego róbmy wszystko, aby przy pomocy oferowanych urządzeń i rozwiązań wpływać na to bezpieczeństwo, zarówno dla innych, jak i siebie samych.