Kiedy przeprowadza się USG kolana?

USG kolana to ogólnie wykonywane badanie, które pozwala na właściwą diagnozę chorób zwyrodnieniowych, urazów zachodzących w obrębie stawu kolanowego czy też dolegliwości reumatoidalnych.

Jest ono nieinwazyjne i bezbolesne. USG kolana kosztuje od 80 do ok. 300 zł.
usg kolana kraków

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
USG kolana, zatem badanie ultrasonograficzne, wykonuje się relatywnie często, gdyż staw kolanowy to największy oraz najbardziej złożony staw u osoby ludzkiej, jest też bardzo narażony na różnorodnego rodzaju kontuzje, zwłaszcza więzadeł czy też łękotki. Konstrukcja stawu kolanowego łączącego kość udową z tą piszczelowa, pozwala na podtrzymywanie masy ciała oraz ułatwia przenoszenie siły i mocy wymaganych do wykonywania dużej ilości prac fizycznych, zatem wstawania, chodzenia, podnoszenia, biegania czy przenoszenia ciężkich przedmiotów albo WChodzenia albo schodzenia po schodach.

Czy analizowana kwestia głęboko Cię zajęła? Jeżeli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także podobne teksty.

Równocześnie kolano jest niezwykle podatne na skręcenia, działanie sił bocznych czy też naciągnięcie.

W sprawie takiej jak USG kolana Kraków jest miejscem, gdzie odnajdziesz doskonałych lekarzy, którzy chętnie dopomogą Ci przy tej czynności. Takie badanie jest bardzo znaną metodą diagnostyczną, która przeprowadzana jest od dawna i wykorzystuje właściwości fal ultradźwiękowych do otrzymania wewnętrznego obrazu stawu kolanowego. Nierzadko jest również uzupełniana innymi badaniami, dla przykładu zdjęciem radiograficznym (rentgenowskimi czy rezonansem magnetycznym), co pozwala na bardzo precyzyjną diagnostykę dolegliwości zwyrodnieniowych, reumatoidalnych albo różnorodnego typu chorób powstałych w obrębie stawu kolanowego.

Takie badanie ultrasonograficzne stawu kolanowego umożliwia precyzyjną ocenę jamy stawu kolanowego i podkolanowego, kaletki, kłykci kości udowej, więzadła, ścięgna czy łękotki. W porównaniu do powszechnie stosowanych w przeszłości zdjęć rentgenowskich, USG kolana pozwala opisać nade wszystko tkanki miękkie i budowę okołostawową.
Tags:  , ,