Podstawowe informacje o popularnych rodzajach herbat, które można znaleźć w naszych sklepach.

Herbata jest chyba najpopularniejszym napojem pitym przez ludzi, choć wielbiciele kawy są zdania, że jednak to nie jest prawdziwe. W każdym razie codziennie na całym świecie wypija się setki milionów filiżanek złotego napoju, a każda taka filiżanka stanowi doskonałą okazję do tego, żeby się chwilkę zrelaksować i odpocząć. Jak się okazuje herbaciane liście zawierają nawet kilka razy więcej kofeiny, jednak z powodu ilości stosowanego suszu w samym napoju jest jej trochę mniej.

dzbanek herbaty

Autor: Guziec
Źródło: http://www.flickr.com
Herbatę się sprzedaje pod różnymi postaciami, które różnią się od siebie sposobem parzenia oraz smakiem. Najpopularniejsze są czarne herbaty, ich też się najwięcej kupuje i parzy. Ten rodzaj herbaty sprzedawany jest często w wygodnych torebeczkach, które wrzuca się do kubka, zalać wodą i po kilku minutach wypić.

To zagadnienie okazało się dla Ciebie interesujące? Zobacz też podobne serwisy (https://sklep-wina.pl/pol_m_Oferta_Kraj-pochodzenia_Wlochy_Abruzja-218.html) na ten przedstawiany wątek, które na pewno są tak samo wciągające.

Jednak prawdziwi koneserzy niezbyt często używają tego typu wynalazków, zdecydowanie bardziej wolą zakupić trochę dobrego suszu, zaparzacz i samemu parzyć herbatę z najlepszych składników.

Spośród innych gatunków herbat coraz częściej wybierane są herbaty białe. Produkowane są one w niewielkiej ilości na terenie Chin, a ich zbiory odbywają się tylko wczesną wiosną, gdy zaczynają się ciepłe dni. W przeciwieństwie do pozostałych rodzajów białe herbaty nie są poddawane procesowi fermentacji, a jedynie suszeniu – białe herbaty wysokiej jakości. Przez to zachowują niepowtarzalny, ciekawy smak, bardzo popularny wśród wielbicieli tego trunku. Tak samo ciekawy i tak samo ceniony pośród smakoszy smak mają także herbaty rooibos w sklepie Demmers – .

Z kolei one otrzymuje się z krzewów rosnących w południowej Afryce, i mają niezwykle delikatny aromat i smak – poczuj smak herbaty rooibos. Herbata z tego gatunku nie zawiera kofeiny, więc można ją bez obaw podawać małym dzieciom, za to bogata jest w składniki mineralne i antyutleniacze . Ze względu na swoje właściwości uspokajające jest zalecana osobom które mają kłopoty ze snem czy nerwami. Spośród innych popularnych herbat wymienić jeszcze trzeba herbatę zieloną i czerwoną, one także cechują się wyjątkowym smakiem lubianym przez wiele osób.
Tags:  , ,