Kupno czy wynajęcie kserokopiarki?

Kserokopiarka jest niezwykle potrzebnym narzędziem. Umożliwia tworzenie czarno-białych lub kolorowych kopii określonego dokumentu w każdej ilości egzemplarzy.

Urządzenie to używane jest w większości firm czy instytucji. Wykorzystywane jest powszechnie przez uczniów i studentów do kopiowania materiałów naukowych, książek czy notatek.

Kserokopiarka

Źródło: kseromax.pl

Obecnie urządzenia ksero, a także urządzenia wielofunkcyjne znajdują się w każdym urzędzie czy bibliotece. Niektóre osoby posiadają również kserokopiarki do użytku domowego, choć jednak w większości przypadków wykorzystywane są drukarki. Zainteresowanie tego typu maszynami obserwuje się na podstawie haseł typu „kserokopiarki wrocław”, które jest chętnie wyszukiwane w Internecie. Urządzenia wielofunkcyjne łączą w sobie funkcje drukarki, urządzenia ksero i skanera. Zarówno one, jak i nowoczesne kserokopiarki zaliczają się do urządzeń drogich. W chwili, gdy są potrzebne, pojawia się pytanie: czy nabywać nowe narzędzie, czy zdecydować się na wynajęcie?

Kupno nowej kserokopiarki
Urządzenia ksero, jak już zostało wspomniane, są zazwyczaj stosunkowo kosztowne. Ich ceny są zróżnicowane zależnie od danych technicznych. W rezultacie urządzenia o lepszych parametrach pozwalają na otrzymanie kopii dokumentów na bardzo wysokim poziomie, o dobrej rozdzielczości. Urządzenia takie funkcjonują także zwykle dużo szybciej. Nie każdego jednak stać na tak drogie urządzenie. Ma to miejsce także w sytuacji wielu firm, zwłaszcza tych istniejących niedługo. Ponadto w przypadku tych ostatnich kupno urządzenia na własność może być posunięciem zbędnym. Przykładowo cena nowej kserokopiarki Konica Minolta waha się w granicach od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dzierżawa
Dla większej liczby osób zdecydowanie lepszym pomysłem może być dzierżawa kopiarki. Przede wszystkim związana jest z o wiele mniejszymi kosztami niż zakup kserokopiarki nowej. W większości sytuacji także dzierżawa wiąże się z opcją reperacji i serwisem w razie ewentualnych uszkodzeń. Klient nie musi w tej sytuacji troszczyć się o naprawę usterek. Najczęściej opłata,obowiązująca osobę sitodruk przedsiębiorstwo wynajmujące kserokopiarkę, nie jest bardzo wysoka.