Lepszy jest urlop w Bieszczadach czy nad polskim Bałtykiem?

Co roku w polskich domach rozpoczyna się ta sama procedura. Co wybrać, gdzie spędzić wakacje. Wakacje w górach czy urlop nad morzem. Obie formy spędzania wakacji mają oczywiście zalety i wady. Obydwie dostarczają wielu wrażeń oraz cudownych przeżyć. Zarówno wakacje w górach jak też urlop nad wodą dają okazję do poznania nowych miejsc, przeżycia niezwykłych przygód oraz nabrania sił na następny rok.

Noclegi w górach zdają się być mniej kosztowne, jednak również na północy Polski skutecznie da się znaleźć kwatery w dobrych cenach. Wakacje kiedy jechać na kubę w górach umożliwiają spędzenia bardziej urozmaiconego wypoczynku niż pobyt w nad morzem. Oprócz wycieczek pieszych, można wybrać się na szlak na dobrym górskim rowerku. Dla chętnych do oglądania pejzażu gór warto poszukać wyciągów krzesełkowych, które wywiozą na szczyt najbliższej góry i umożliwią powolny spacer w dół. Rano cudowny wschód słońca oraz pławiąca się w pierwszych promieniach panorama gór, pod wieczór kładący się cieniem na zboczach zachód słońca. Przez dzień można wybrać pomiędzy lenistwem na kwiecistej łące, albo aktywnym zwiedzaniem okolic.
przejażdżka po górach

Autor: Gabriel Amadeus
Źródło: http://www.flickr.com

Na wakacje w górach warto wziąć ze sobą dobre obuwie, akcesoria sportowe, lornetkę oraz koniecznie aparat fotograficzny. Noclegi w górach (jest gdzie pochodzić), tym bardziej w wyższych partiach, bywają bardzo zimne, więc oprócz letnich ubrań trzeba mieć ze sobą koniecznie ciepłe spodnie, bluzę i skarpetki. Nie wiadomo, czy nie przydadzą się podczas zimnych nocy. Wiele miejscowości namawia do zwiedzania okolic i korzystania z miejscowych atrakcji. Warto poszukać zabytkowych obiektów budowlanych, zamówić pakiet zabiegów upiększających lub programów leczniczych w uzdrowiskach. Dużo miejscowości posiada swoje budynki sportowe, na przykład basen ze zjeżdżalniami, hale sportowe lub tory saneczkowe letnie. Dla amatorów mocnych wrażeń na pewno znajdzie się górski strumyk z energetyzująco chłodną wodą i podmywającym nogi bystrym nurtem. Po takiej porcji wrażeń pozostaje jedynie poszukać sprawdzonej jadłodajni z lokalnym jedzeniem oraz dobrym trunkiem.