Na rynku pojawiają się coraz mocniej powszechne zestawy kinowe

W epoce coraz bardziej popularnej w wielu mieszkaniach elektroniki już nikogo nie powinno dziwić, że ktoś będzie chciał zrobić w domu niewielkie kino. W salonach ze sprzętem elektronicznym obecnie panują zestawy kina domowego, składające się z telewizora LCD z ekranem o dużej przekątnej, DVD lub Blue-Ray oraz zespołu kolumn głośnikowych. Już na takim zestawie się da dość wygodnie oglądać większość filmów w rodzinnym gronie, są jednak ludzie, którym taki zestaw raczej nie wystarczy.

kino

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli więc ktoś jest naprawdę miłośnikiem kina, ma odpowiednio duży dom, w jakim niewielkie kino się zmieści, i będzie dysponował zbędną gotówką, za którą można kupić całkiem dobre auto, to kino w domu będzie właśnie tym, co będzie chciał zrobić. Do wykorzystania na kino doskonale będą się nadawać pomieszczenia mniej wykorzystywane, na przykład piwnice lub poddasza. Wręcz można powiedzieć, że się nadają lepiej do tego celu, ponieważ często posiadają nieregularne kształty, a to bardzo może pomóc podczas projektowania, gdyż w tradycyjnych pokojach panują fatalne warunki akustyczne.

Domowe sale kinowe są bardzo drogie w wykonaniu, a będzie to wynikać z dwóch zasadniczych czynników. Pierwszym z nich jest projekt sali kinowej, żeby rzeczywiście odtwarzanie filmów było przyjemnością, to nie można na tym oszczędzać. Znających się na rzeczy akustyków w naszym kraju nie jest wielu, stąd też ich wiedza sporo kosztuje, lecz nie warto tu robić oszczędności.

Cały czas masz wielkie problemy z wyszukaniem dobrej oferty? Nie martw się – sprawdź te propozycje (http://www.sklep.acana.com.pl/23-sucha-karma-dla-kota), one na pewno Cię nie zawiodą.

Niewłaściwie zaprojektowane wnętrze sali nawet przy najlepszym sprzęcie nie pokaże wszystkich swoich możliwości, i tak naprawdę będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

Zestaw kina domowego marki Philips

Autor: Philips
Źródło: Philips

Pomieszczenie przeznaczone na salę kinową musi być odpowiednio wyciszone przed hałasami z zewnątrz, i rzecz jasna trzeba zająć się wszystkim w środku, także sufitem i podłogą. Dobre wykonanie środka pomieszczenia, zgodnie z wcześniej zrobionym schematem zagwarantuje należyte parametry aby oglądać filmy. Na koniec pozostaje zamontowanie urządzeń, który również sporo kosztuje, instalacja dodatkowych funkcji, takich jak inteligentne oświetlenie, i wreszcie będzie można pozapraszać gości na pierwszy seans. Jeśli jesteś zainteresowany: odnośnik.