Najczęstsze mity mające związek z wyborem ubrań? Jakie są oraz czy odnoszą się do wszystkich osób ? Czy znamy je z własnego doświadczenia?

Nie ma wątpliwości, iż obecna moda jest na pewno w większym stopniu liberalna jak również otwarta aniżeli ta sprzed kilkudziesięciu lat. Jest więc mniej reguł, a więcej swobody, jest na pewno sporo trendów.

Wciąż natomiast spotkać się możemy z mitami, jakie zmniejszają radość z eksperymentowaniem z modą. Dobrze jest je obalić i się o nie nie martwić, nie ma znaczenia o czym mówimy, czy to szaliki Warszawa, albo walizki Bydgoszcz (szaliki Warszawa).

Dość często mawia się dajmy na to, że niektóre ubrania prezentują sie dobrze tylko na wysokich oraz szczupłych dziewczynach. To mit, gdyż jeżeli jakaś rzecz nie wygląda na nas dobrze, to prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, iż określony fason nie pasuje do naszego rodzaju sylwetki. Nie wiąże się to jednak z rozmiarem, jaki nosimy. Inny mit mówi o tym, iż im nosimy większy rozmiar, tym nie powinniśmy nosić drobnych deseni. Nie możemy rozmiarów dzielić na małe i duże, lecz na te, w których jest nam dobrze jak i na te, jakie tego warunku nie spełniają.

sklep z damskimi torebkami

Źródło: pixabay.com

Ofiarą takiego mitu padają na pewno poziome pasy, jakie rzekomo poszerzają oraz na ich ubieranie mogą sobie pozwolić tylko najbardziej szczupłe dziewczyny. Jeszcze kolejny mit mówi o tym, iż mamy to, za co zapłaciliśmy.

Jeżeli zaintrygowały Cię zagadnienia owego wpisu, to do sprawdzenia jest także nowa strona, gdzie odkryjesz wiele detali na ten temat.

Faktem jest, iż jakość ma swoją cenę, natomiast nie każda droższa rzecz taką jakość ma. Wiemy nie od dziś, iż cena artykułu musi zależeć tylko od tego, w jaki sposób konkretny produkt został zrobiony, i tyczy się to różnego typu produktów, jak dresy męskie lotto czy pas poporodowy (przejdź do katalogu). Płacimy w związku z tym za to, za co chcemy płacić, czyli za markę, za skojarzenie z kimś znanym, za swego rodzaju trend.


Powinniśmy sami wiedzieć, za jakie rzeczy jest sens zapłacić więcej gotówki, lecz i być świadomym, że nawet niesamowicie drogie rzeczy mogą prezentować się tanio. Dobrze w związku z tym zdawać sobie sprawę z tego, jaka jest różnica pomiędzy skórą cielęcą oraz skórą ekologiczną, bo tylko wtedy z pełną świadomością można wydać gotówkę i być zadowolonym z dobrego zakupu. Takie mity, jak widać są dość powszechne, ale nie sprawdzają się w rzeczywistości, nie ma sensu w związku z tym się nimi za bardzo przejmować.