Niestety powietrze w naszej ojczyźnie bywa jednym z najbardziej zanieczyszczonych we Wspólnocie Europejskiej oraz na świecie

Już od dłuższego czasu dużo mówi się o tym, że w naszym kraju bywa tak gęsty smog, jak choćby w Chinach. To zdecydowanie fatalnie wpływa na nasze zdrowie.
Seniorzy twierdzą, że kiedyś powietrze było o wiele gorsze, co dało się zauważyć niemal gołym okiem.

szafa z ciuchami

Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak w latach komunizmu nikt o tym nie mówił. Współcześnie słyszy się o tym niemal codziennie — w szczególności zimą.

Jeśli Twoim zdaniem opublikowany tekst jest pasjonujący, to przeczytaj również pomocne źródło (https://www.mazda-poznan-bednarscy.pl/modele/nowa-mazda-3/), które ma absorbujące dane – one z pewnością Cię zajmą.

To fatalny okres w roku, jeżeli chodzi o smog, bo w wielu naszych domach WCiąż działają stare kopciuchy. Prócz tego są wciąż osoby, które palą, czym popadnie i niestety nie zdają sobie sprawy, że trują siebie i innych. Dlatego ważne jest, żeby zimą nie spędzać zbyt wiele czasu na zewnątrz. W mieszkaniu natomiast musimy zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza. Jest to najczęściej nieduże urządzenie, które będzie uwalniało nas od groźnych pyłków z powietrza. Istotne wydaje się być, by dowiedzieć się, jakie zanieczyszczenia on usuwa. Zamawianie drogiego sprzętu, który nie usuwa najgroźniejszych pyłków PM 2,5, jest po prostu bez sensu, ponieważ o nie głównie chodzi. Oczyszczacze są różne, ale powinny posiadać kilka głównych cech. Jeśli przykładowo chcemy, by działały również nocą, to muszą mieć system cichej pracy.

Wtedy nie buczą i nie palą się im żadne lampki — najlepsze rozwiązanie dla ludzi, którzy na przykład chcą umieścić oczyszczacz w pokoju dziecięcym. Powinien być on także w miarę lekki, byśmy mogli przenosić go do różnych pomieszczeń. W dzień przykładowo może stać w salonie, a później w sypialni.
Tags:  , ,