

Najlepszym materiałem do palenia w kominku jest drewno liściaste – grab, jesion, brzoza, dąb. Spala się ono powoli i równomiernie.
Nie zwlekaj! Jeśli zainteresował Cię nasz tekst, to wejdź w link. Tam oczekuje na Ciebie ciekawa informacja (https://tuchoinki.pl/oferta-choinki/swierk-srebrny/). Sądzimy, że w ten sposób będziemy w stanie odpowiedzieć na wszelkie Twoje niepewności.
Naturalnie można palić drewnem iglastym. Należy jednak pamiętać , że podczas palenia takim drewnem brudzi się palenisko i komin. Drzewo powinno być właściwie wysuszone. Wartość opałowa drewna wilgotnego jest słaba, znaczna część mocy cieplnej, zostaje zużyta do odprowadzenia wilgoci – kliknij. Niewystarczająco wyschnięte drzewo kominkowe będzie się dymić i gorzej się będzie rozpalać. Trzeba je poddać sezonowaniu co najmniej 15 miesięcy. Właściciele kominków często palą bukiem. Jest zwarty, pali się przez długi czas i uwalnia masę ciepła, bo jest drewnem kalorycznym. Wartościowe też jest drewno z drzew owocowych, a szczególnie śliwa, jabłoń, grusza. Spoistość drewna śliwy jest zbliżona do grabu, a jabłoni i gruszy do jesionu.
Stawki za drzewo kominkowe są zróżnicowane w zależności od dostawcy i rejonu a także od rodzaju. Stawki drewna nie są stabilne i w dużej części zależą od zapotrzebowania i polityki Dyrekcji Lasów Państwowych, jako głównego dystrybutora drewna w kraju – Firma Fhu Andre. Najdroższy jest grab. Zaraz po nim, cenowo znajdują się buk, jesion i dąb. Drewno można nabyć korzystniej w nadleśnictwie, które wyznaczy drzewa do usunięcia.
Najnowsze komentarze