Co potrzeba wiedzieć , kupując drewno do kominka?

W mroźne zimowe wieczory często rozmyślamy o kominku , przy którym można odpocząć, ogrzać się i przyjrzeć się w miło migający płomień. Rozpalony kominek dodaje wnętrzu przytulności. Pomieszczenie staje się nastrojowe. robi się miły.

Palenisko to nie tylko dekoracyjny element wystroju wnętrza, to także sposób na dostarczanie energii. W dzisiejszych czasach kominki montowane są najczęściej jako kosztowna ozdoba. Palenie klockami drewnianymi jest ekologiczne dla naszego środowiska.

Lampa podłogowa IZOBAR

Autor: Technolux
Źródło: www.technolux.pl

Najlepszym materiałem do palenia w kominku jest drewno liściaste – grab, jesion, brzoza, dąb. Spala się ono powoli i równomiernie.

Nie zwlekaj! Jeśli zainteresował Cię nasz tekst, to wejdź w link. Tam oczekuje na Ciebie ciekawa informacja (https://tuchoinki.pl/oferta-choinki/swierk-srebrny/). Sądzimy, że w ten sposób będziemy w stanie odpowiedzieć na wszelkie Twoje niepewności.

Naturalnie można palić drewnem iglastym. Należy jednak pamiętać , że podczas palenia takim drewnem brudzi się palenisko i komin. Drzewo powinno być właściwie wysuszone. Wartość opałowa drewna wilgotnego jest słaba, znaczna część mocy cieplnej, zostaje zużyta do odprowadzenia wilgoci – kliknij. Niewystarczająco wyschnięte drzewo kominkowe będzie się dymić i gorzej się będzie rozpalać. Trzeba je poddać sezonowaniu co najmniej 15 miesięcy. Właściciele kominków często palą bukiem. Jest zwarty, pali się przez długi czas i uwalnia masę ciepła, bo jest drewnem kalorycznym. Wartościowe też jest drewno z drzew owocowych, a szczególnie śliwa, jabłoń, grusza. Spoistość drewna śliwy jest zbliżona do grabu, a jabłoni i gruszy do jesionu.

Stawki za drzewo kominkowe są zróżnicowane w zależności od dostawcy i rejonu a także od rodzaju. Stawki drewna nie są stabilne i w dużej części zależą od zapotrzebowania i polityki Dyrekcji Lasów Państwowych, jako głównego dystrybutora drewna w kraju – Firma Fhu Andre. Najdroższy jest grab. Zaraz po nim, cenowo znajdują się buk, jesion i dąb. Drewno można nabyć korzystniej w nadleśnictwie, które wyznaczy drzewa do usunięcia.

Zdecydowanie nie opłaca zaopatrywać się w drzewo sprzedawane w niewielkich paczkach, w sklepach albo na stacjach paliw. Bardzo dobre drewno do kominków Grójec i pobliskie tereny, proponuje w wałkach, łupane. Także drzewo na podpałkę workowane, gałęziówkę. Do każdego zamówienia zapewniają dowóz oraz dodatkowo ręczny rozładunek i układanie drewna we wskazanym miejscu. Jest również możliwość łączenia zleceń.