Od jakiegoś czasu Urząd Skarbowy robi dużo, by iść z postępem oraz ułatwiać Polakom funkcjonowanie

W tym roku rozliczenie się z fiskusem było szalenie łatwe dzięki nowatorskim zasadom wprowadzonym przez Urząd Skarbowy.
Już od dłuższego czasu jesteśmy w stanie dostrzec, że polskie urzędy starają się wyjść naprzeciw wymogom XXI wieku.

pit

Autor: www.nartyslowacja.pl
Rozpoczęli tym, że dla przykładu da się już sporo spraw załatwiać w sieci. Tak było też już od kilka lat z dokumentem PIT, który wysyłaliśmy do Skarbówki. Dało się wszystko zrobić przy użyciu komputera i nie trzeba było przeżywać ciężkich chwil w kolejkach do okienka. Z tej opcji korzystali głównie ludzie młodzi, bo osoby starsze nie potrafią zbyt sprawnie obchodzić się z komputerem. Nierzadko bali się, że coś poplączą i dlatego woleli składać formularz w tradycyjnej wersji papierowej. W tym roku nastąpił przełom. Urząd Skarbowy rozliczył nas w końcu samodzielnie. To ogromny krok do przodu.

To prawda, że informacje pod tym odsyłaczem są przykuwające uwagę, zatem jeżeli masz ochotę uzyskać większą ilość danych na omawiany wątek, to przejdź do treści (http://mtc-rental.pl/) – odsyłacz jest tutaj.

Więc obywatele, którzy nie mieli żadnych odliczeń podatkowych (ulgi na dzieci albo na internet) nie musieli niczego robić. Jeśli dla przykładu jakiś senior ma emeryturę, ale nie jest zatrudniony prócz tego w jakiejś firmie, to urząd rozliczył go sam na podstawie dokumentów otrzymanych z ZUS. I to by było na tyle. Nie musimy się martwić, wypełniać formularze i jeździć do Skarbówki.

W sumie spora część społeczeństwa, która jest na emeryturze (ale nie tylko oni, a znacznie większa liczba osób), może nareszcie najnormalniej w świecie zapomnieć o formularzu PIT raz na zawsze. Cóż za radość i mniej trosk dla sporej części naszego społeczeństwa.