PIT-37 i PIT-36 – czyli, jaką rzecz musimy wiedzieć wewnątrz rozliczeniu PIT dwa tysiące szesnaście / dwa tysiące siedemnaście

Jaka osoba uzupełnia deklaracje PIT o numerach trzydzieści sześć i 37? Jak istniej możliwość uzupełnić to najprościej? Czy w rzeczywistości wypełnianie deklaracji bywa takie trudne?

segregatory z dokumentami

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jesteś zaciekawiony tych konkretnych rzeczy, to przeczytaj nasz artykuł – o wszystkim Ci po opowiadamy!

Jeśli chodzi o rozpoczynające pytanie we wstępie, to rozdzielimy je na dwie części. Rozpoczniemy od pit 37, z powodu faktu, że bywa to najbardziej często uzupełniany PIT roczny, który jest nakierowany do person, które to rozliczają się z fiskusem, a więc są to pracownicy na etat, zleceniobiorcy, emeryci oraz renciści, których to jest coraz bardziej dużo – przejdź to artykułu.

Omijając jednak ten temat, są zmuszeni oni posiadać dochód z takiego typu rzeczy jak choćby na przykład: wynagrodzenie dostarczone ze stosunku służbowego albo stosunku pracy, emerytury albo renty, świadczeń przed emeryturą oraz zasiłków przed emeryturą, czy też stypendiów, nie napomykając już o prawach typu autorskich oraz innych prawach majątkowych oraz tak w dalszym ciągu.

Więcej: dowiedz sie więcej

rozliczanie podatku przez internet

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

Przejdźmy teraz do pit 36, który to bywa przeznaczony dla person, które to prowadziły pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych, uzyskały przychody na przykład z wynajmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy albo innego rodzaju umów o bardzo podobnym charakterku, i dodatkowo persony korzystające ze zwolnienia który jest na podstawie artykułu czterdzieści cztery ust. siedem a ustawy (czyli z tzw.

O sprawach dotyczących różnych tematyk dowiedzieć się można z internetu. Wtedy wystarczy przeczytać artykuł o przedstawianym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły (http://www.adwokat-konysz.pl/porady-online/).

kredytu podatkowego), czy też obniżające przychodu ze strat z lat wcześniejszych.

WIęcej: sprawdź wiecej o pitach

Jeżeli chodzi o dalsze pytania ze wstępu, to najprostszy sposób wypełnienia deklaracji to użycie wersji w sieci, dzięki której to nie musisz stać wewnątrz kolejkach po wydruki, a programik obliczy wszyściutko za Ciebie!