Pomysł na urlop na rowerze

Pomysł na urlop na rowerze jest wspaniały dla ludzi czynnych. Jak Polska długa i szeroka, rowerem można trafić wszędzie. A w poniektóre miejsca na dwóch kółkach warto się wybrać wyjątkowo. Wyprawa rowerowa jest także doskonałym wyjściem na spędzenie czasu na łonie natury, również poznanie nowych romantycznych lokalizacji, jakie na co dzień omijamy. W Polsce jest sporo szlaków rowerowych zarówno dla wprawionych rowerzystów, jak i tych mniej wprawionych. Atrakcyjną trasą rowerową jest ta, która łączy stolicę z Trójmiastem.

Rower

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com
Ścieżka dla rowerzystów przepoławiająca Półwysep Helski to interesujący zakątek dla wędrowców. Helska ścieżka stanowi bez zaprzeczenia ważny krajoznawczy walor Helu. W pełni sezonu jazda po niej może jednak zaliczać się do przeżyć z gatunku nieco skrajnych. Nawierzchnia zmienia się kilka razy, w pierwszej chwili żwirowo-piaszczysta przechodzi w niepewną kostkę, po pewnym czasie gdzieś przed Władysławowem staje się o wiele równiejsza, ażeby z kolei przemykać prostą, polną drogą. () Po drodze potrafi zniknąć absolutnie, albo dzielić ciasny deptak z pieszymi, którzy w dodatku nie szanują rowerowych znakowań.

Mazury

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com

Atrakcyjną trasą jest trakt drewnianych kościołów dookoła Puszczy Zielonki, który liczy 102 km. W wzbogaconym terenie zaaranżowano park krajobrazowy z kolekcją drzew. Da się tu odkryć około 2 tys. gatunków drzew i krzaków, zarówno ojczystych, jak i egzotycznych. Później, trasa prowadzi zielonym, a następnie czerwonym traktem, gdzie można oglądać cudowne obszary Puszczy. () Szlaki rowerowe na Mazurach można sobie wyobrazić. Wszyscy wiedzą, że oczekuje nas w tamtym miejscu ładny widok, wspaniała baza turystyczna, również możność orzeźwienia się w wymijanych na rowerze jeziorach.

Na Mazurach jest możliwość odkryć idylliczne trasy na eskapadę rowerową, nawet taką z malutkimi pociechami w przyczepkach. Podczas wędrówek do zobaczenia jest m.in. Wilczy Szaniec, Sanktuarium w Świętej Lipce, Zamek w Reszlu, most (moduły pływające) obrotowy w Giżycku. Jeżeli ktoś potrzebowałby wypocząć od roweru, jest możliwość sobie zrobić pauzę na żaglówkę, albo jakby komuś było za wiele roweru, w podróż można wpiąć odpoczynek na żaglówce, albo spływ kajakowy Rospudą.